Zrzuć to sam


CaptureEze97 nie ma wprawdzie wbudowanego edytora graficznego jak wiele innych programów tego typu, oferuje jednak użytkownikowi wiele przydatnych funkcji. Są to m.in. obracanie obrazu, kadrowanie, zmiana modelu kolorowego a także dodawanie tekstu, obramowania i podcienia. Ma także unikalną możliwość drukowania plakatów zmontowanych ze zrzuconych przez użytkownika obrazów. Dzięki temu możemy np. wydrukować obraz Windows w formacie A2 składającym się z czterech kartek A4. Program obsługuje skaner. CaptureEze97 obsługuje 18 formatów graficznych: BBM, BMP, BTM, CE, DIB, GIF, IFF, IMG, JPG, LBM, MAC, PCX, PNT, PZI, RLE, TGA, TIF, WPG.

Autor:

Application Techniques, www.screencapture.com

System operacyjny:

Windows 95/98/NT ######

Rodzaj:

shareware #####

Cena rejestracji:

34,95 USD ######

4. Capture Professional 4.13

Zrzuć to sam
Jest to bardzo interesujący program, ponieważ w istocie jest dość zaawansowanym edytorem graficznym z rozbudowanym modułem przechwytywania obrazów. Oferuje użytkownikowi kilkanaście sposobów przechwytywania obrazu Windows, wśród których oprócz tych standardowych, jak łapanie pełnego ekranu i aktywnych okien, jest kilka nietypowych. Możliwe jest łapanie obszaru użytkownika określanego elipsą lub wielokątem. Program potrafi także łapać same ikony, jak i przechwycić kilka okien naraz, jeżeli są w danej chwili otwarte. Każdy ze sposobów ma przypisaną kombinację klawiszy.

Capture Professional potrafi wydzielać z plików wykonywalnych i bibliotek DLL obrazy i zapisywać je w plikach graficznych. Pomimo że udostępnia kilka kreatorów ułatwiających pracę, jest programem dość skomplikowanym.

Obsługuje dziesięć formatów graficznych.

Autor:

Creative Softworx, www.creativesoftworx.com

System operacyjny:

Windows 95/98/NT #####

Rodzaj:

shareware #####

Cena rejestracji:

44,95 USD #####

5. CaptureEze Pro 7.04

CaptureEze Pro 7.0 jest bardziej rozbudowaną wersją CaptureEze97. Ma jednak zupełnie inny interfejs użytkownika. Jest wyposażony w więcej funkcji spotykanych w edytorach graficznych, jak np. filtry efektów specjalnych.

Umożliwia także bezpośrednią wysyłkę plików graficznych pocztą elektroniczną.

Autor:

Application Techniques, www.screencapture.com

System operacyjny:

Windows 95/98/NT ######

Rodzaj:

shareware ######

Cena rejestracji:

39,95 USD ######

6. 20/20 2.1

Zrzuć to sam
Choć z pozoru wygląda na dość skomplikowany, 20/20 jest bardzo łatwym w użyciu edytorem graficznym z rozbudowanym modułem przechwytywania obrazów. Przechwytuje całe ekrany Windows, aktywne okna, a także zaznaczony (prostokątem) obszar, również zawartość przewijanych okien (np. strony WWW).

Użytkownik może dowolnie konfigurować kombinacje klawiszy aktywujących, dopasowując kolejne kombinacje do poszczególnych trybów przechwytywania. Przechwytywanie może odbywać się również automatycznie z określonymi przez użytkownika odstępami czasowymi.

Złapany obraz może być automatycznie zapisany w określone wcześniej miejsce na dysku oraz w konkretnym formacie pliku.

Ponadto program oferuje użytkownikowi większość funkcji, jakie można znaleźć w profesjonalnych edytorach graficznych, włączając w to filtry efektów specjalnych, możliwość manipulacji wymiarami, rozdzielczością i głębią kolorów oraz 4-poziomowe UNDO. Obsługuje 14 formatów graficznych, także skanery i kamery cyfrowe. 20/20 jest tym atrakcyjniejszy, że mimo bogactwa funkcji jest programem bezpłatnym.

Autor:

HotFreeware, www.hotfreeware.com/2020/2020.htm

System operacyjny:

Windows 95/98/NT #####

Rodzaj:

freeware ######

Cena rejestracji:

bezpłatna #######

7. Kleptomania 1.7

Zrzuć to sam
Kleptomania to także screengraber, ale nie obrazków, a tekstu. Zdarza się, że na obrazie znajduje się tekst, którego w żaden sposób nie daje się skopiować do edytora tekstu. Dzięki Kleptomanii tekst zostanie skopiowany i rozpoznany przez wbudowany mechanizm OCR i wstawiony we wskazane przez użytkownika miejsce. Niestety, jak na razie Kleptomania nie rozpoznaje polskich znaków diakrytycznych.

Autor:

Structurise, www.structurise.com/kleptomania/

System operacyjny:

Windows 95/98/NT ######

Rodzaj:

shareware ######

Cena rejestracji:

29,95 USD ######