Zrzuty ekranu z Windows 9 Threshold z Menu Start trafiły do sieci

Do premiery nowego dużego wydania xx zostało jeszcze wiele miesięcy, ale Microsoft już teraz zapowiada niektóre zmiany. Do sieci trafiły zaś dwa nowe screenshoty, które pochodzą rzekomo z nowej wersji systemu Windows 9 o nazwie kodowej Threshold.

Windows 8 zaprezentowany w 2012 roku wywrócił do góry nogami interfejs systemu Windows. Klasyczny pulpit nadal jest obecny w oprogramowaniu Microsoftu, ale pierwsze skrzypce gra ekran Modern UI z aktywnymi kafelkami. Microsoft zachęca też użytkowników do korzystania z aplikacji pisanych z myślą o nowym interfejsie, które dostępne są w Microsoft Store.

Zrzuty ekranu z Windows 9 Threshold z Menu Start trafiły do sieci

Rozwiązanie z Windows 8 bardzo dobrze sprawdzały się na urządzeniach z ekranem dotykowym, ale użytkownicy klasycznych komputerów obsługiwanych za pomocą klawiatury i myszy przyjęli nowości od Microsoftu raczej chłodno. Usunięcie Menu Start sprawiło, że internauci zaczęli szukać nieoficjalnych modyfikacji, które przywrócą ten element.

Zobacz również:

  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?

Microsoft najwyraźniej wreszcie chce wyjść naprzeciw użytkownikom klasycznych sprzętów. Windows 9 Threshold ma przywrócić Menu Start w nowej formie, która połączy skróty do aplikacji i funkcji systemowej z aktywnymi kafelkami Modern UI. Pulpit ma stać się domyślnym środowiskiem użytkownika na komputerach z myszą i klawiaturą, ale ekran startowy z kafelkami pojawiać się będzie na urządzeniach dotykowych.

Zrzuty ekranu z Windows 9 Threshold z Menu Start trafiły do sieci

Wizualizację tego, jak nowe Menu Start ma wyglądać, widzieliśmy już wcześniej. Teraz pojawił się kolejny zrzut ekranu prezentujący ten element interfejsu. Oprócz tego widzimy na drugim obrazku, jak mogą wyglądać aplikacje Modern UI uruchamiane nie na wydzielonej części ekranu lub w trybie pełnoekranowym, ale w zwyczajnych oknach.

źródło: myce.com