Zszokowany System

Druga część znakomitego System Shock już w listopadzie pojawi się na platformie Dreamcast.

Wielu graczy zmartwiła zapewne zeszłotygodniowa wiadomość o zakończeniu działalności Looking Glass Studios - producentów znakomitych serii Thief i Flight Unlimited. Zanim to jednak nastąpiło firma zawarła porozumienie z Vatical Entertaiment, na mocy którego już niebawem światło dzienne ujrzy System Shock 2, przeznaczony dla konsoli Dreamcast. Za przygotowanie konwersji odpowiedzialny jest nie znany na rynku team developerski Marina Games.

Autorzy konwersji zapowiadają wprowadzenie wielu modyfikacji w stosunku do pecetowej wersji gry. Usprawnienia dotyczyć będą głównie oprawy wizualnej - w wersji na konsolę będzie ona wzbogacona o wiele nowych efektów graficznych. Zmieni się także system rozgrywki wieloosobowej - wprowadzone będą dodatkowe tryby gry oraz nigdzie dotąd nie publikowane mapy i modele postaci.

Według informacji pochodzących z oficjalnej witryny Vatical Entertaiment (www.vatical.com/), premiera nowej, konsolowej wersji System Shock 2 odbędzie się prawdopodobnie pod koniec listopada br.