Zune 2.0 jeszcze w tym roku

Nie tak dawno liczba sprzedanych przenośnych odtwarzaczy multimedialnych giganta z Redmond przekroczyła milion egzemplarzy, a procentowy udział w rynku sięgnął dziesięciu procent. Krążące od jakiegoś czasu w Internecie plotki dotyczące kolejnej wersji Zune'a, znalazły wreszcie oficjalne potwierdzenie - okazało się, że nowej wersji urządzenia użytkownicy mogą się spodziewać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

O Zune pisaliśmy już wcześniej, między innymi w artykule "Zune - konkurent iPoda rodem z Redmond". Według oficjalnych źródeł, Zune podlega normalnemu cyklowi życia urządzeń elektronicznych i jeszcze w tym roku użytkownicy mogą się spodziewać kolejnej wersji odtwarzacza. Czego nowego można się po niej spodziewać? Po pierwsze, zróżnicowania na modele o różnych rozmiarach i możliwościach - a co za tym idzie, również cenach. Poza tym ma zostać rozszerzone wsparcie dla odtwarzania wideo, czy podcastów oraz, co chyba ważniejsze urządzenie zostanie wyposażone w obsługę sieci Wi-Fi (a nie jedynie bezprzewodowych połączeń pomiędzy dwoma odtwarzaczami). Być może więc użytkownicy zyskają wreszcie możliwość bezprzewodowej synchronizacji odtwarzaczy.

Nie podano natomiast żadnych szczegółów dotyczących Zune2Go - konkurenta iPoda Shuffle, o którym od kilku miesięcy krążą po Internecie plotki. Nie rozwiano także wątpliwości na temat telefonu projektowanego przez Microsoft na bazie odtwarzacza. Te urządzenia dalej pozostają plotkami, lecz jeżeli koncern podąża ścieżką wydeptaną już przez Apple, to może się okazać, że już niedługo zagoszczą na półkach sklepowych.