Zune HD w drodze

Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, że Microsoft zamierza skierować nowy odtwarzacz z serii Zune na rynek międzynarodowy. Okazuje się, iż będzie to całkowicie odmienione urządzenie o niemałych możliwościach. W Sieci znalazły się już pierwsze zdjęcia nowego odtwarzacza Redmond - Zune HD.

Mała popularność Zune'a spowodowana jest tym, iż "oficjalnie" nabyć go można tylko w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w nabyciu go na Starym Kontynencie, np. można zakupić go poprzez serwis aukcyjny eBay, ale wiąże się to z brakiem gwarancji (obowiązuje tylko w Ameryce). Jednak według informacji pochodzących od anonimowego pracownika Microsoftu, nowy Zune ma być już "międzykontynentalny".

Nowy odtwarzacz Microsoftu, nazywany Zunem HD, wyposażony ma zostać w dotykowy, panoramiczny wyświetlacz OLED umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 720p (HD Ready), pamięć o rozmiarze 16 lub 32 GB i oparty zostanie - prawdopodobnie - na platformie Nvidii - Tegra. Na wyposażeniu być może znajdzie się także interfejs HDMI.

Zune HD w drodze

Zune HD (źródło: WMPoweruser.com)

Zune HD ma posiadać wsparcie dla gier 3D z XBOXa oraz obsługę technologii Multi-Touch oraz bezprzewodowej synchronizacji.

Wszystkie informacje są nieoficjalne, Microsoft na razie nie mówi o nowym odtwarzaczu. Spekuluje się jednak, że jeśli gigant z Redmond nie wprowadzi go do sprzedaży jeszcze w tym roku, to będzie na straconej pozycji wobec iPodów Apple'a.