Zune - Microsoft zapowiada nowe możliwości

Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają, że firma zamierza wyposażyć swój najnowszy odtwarzacz Zune w nowe możliwości - na przykład opcję wymiany plików wideo pomiędzy odtwarzaczami. Wspomina się także o nowym modelu, który może posiadać funkcję telefonu.

O odtwarzaczu Microsoftu pisaliśmy już między innymi w artykule "Zune - konkurent iPoda rodem z Redmond". Od kilku dni znajduje się on w sprzedaży i kosztuje 249,99 USD. Microsoft chce przełamać dominacją Apple na rynku przenośnych odtwarzaczy muzycznych, chwaląc się między innymi możliwościami wymiany danych poprzez wbudowany interfejs Wi-Fi, czy wbudowanym tunerem FM.

Zapowiadana funkcja wymiany wideo miałaby działać podobnie do wymiany plików muzycznych, umożliwiając użytkownikom przesyłanie danych do innych, znajdujących się w pobliżu odtwarzaczy. Microsoft zamierza wykorzystywać wbudowaną w Zune bezprzewodową sieć Wi-Fi jako bazę do jeszcze innych, nowych funkcjonalności, aby przyciągnąć na swoją stronę więcej klientów. Dodatkowo Bill Gates zapowiedział we wtorek, że Zune zostanie także wyposażony w możliwość łączenia się z innymi produktami koncernu oferującymi treści multimedialne, jak komputery z systemem Windows, czy nowa konsola Xbox 360.

Niestety, nie podano na razie żadnych danych odnośnie terminów dostępności nowych funkcji. Steve Balmer zaznaczył jedynie, że wyścig się rozpoczął i Microsoft jest w stanie dotrzymać kroku konkurencji. Powiedział że "oni (Apple - red.) posiadają markę, natomiast my (Microsoft - red.) mamy innowacyjne pomysły". Jaka będzie odpowiedź Apple jeszcze nie wiadomo, podejrzewa się, że na początku przyszłego roku pojawią się nowe modele iPoda Video i możliwe że także od dawna oczekiwany telefon iPhone.