Zune: odtwarzacz Microsoftu już w sklepach

Pierwszy odtwarzacz multimedialny sygnowany marką Microsoftu - Zune trafił na amerykański rynek. Wyposażony w 30 GB dysk odtwarzacz kosztuje obecnie 250 dolarów.

Zune, przez wielu traktowany jako pierwsze urządzenie, które tak naprawdę może zagrozić dominacji iPoda w stanach Zjednoczonych i Japonii już na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z produktem Apple. Wygląd urządzenia budzi u niektórych podejrzenia o plagiat - u innych wywołuje zachwyt. Trzeba jednak abstrahując od wyglądu, przyznać, że Zune wyposażony jest w kilka funkcjonalności, których iPodowi brakuje. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość bezprzewodowej wymiany plików oraz wbudowane radio. Ta ostatnia cecha zdaje się być szczególnie ważna.

Zune: odtwarzacz Microsoftu już w sklepach

Użytkownicy Zune będą mogli kupować muzykę w specjalnie przygotowanym sklepie internetowym. Utwory kupione w innych internetowych sklepach, takich jak Napster, Urge czy Rhapsody nie będą obsługiwane przez odtwarzacz Microsoftu. Cena jednego utworu w Zune Marketplace to 99 centów, każdy użytkownik będzie mógł też wykupić miesięczny abonament.

Zobacz również:

  • Kiedyś to były czasy… dziś nikt już do mnie nie dzwoni
  • Windows 11: jak sprawdzić rodzaj konta?

Więcej: oficjalna strona Zune