Zune wreszcie zgodny z Vistą

Microsoft udostępnił uaktualnienie dla oprogramowania dostarczanego wraz z przenośnym odtwarzaczem Zune. Po jego zainstalowaniu posiadacze tego urządzenia będą wreszcie mogli zarządzać odtwarzaczem z poziomu systemu Windows Vista.

Przypomnijmy: koncern z Redmond zademonstrował swój odtwarzacz multimedialny w listopadzie (jednocześnie uruchomiony został internetowy serwis muzyczny Zune Marketplace). Wraz z odtwarzaczem klient dostawał również oprogramowanie, którego zadaniem jest zarządzanie urządzeniem i muzyczną kolekcją z poziomu komputera PC. Aplikacja ta umożliwia także dokonywanie zakupów w Zune Marketplace. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Zune - konkurent iPoda rodem z Redmond".

Problem w tym, że w momencie premiery odtwarzacza oprogramowania tego nie można było zainstalować w systemie Windows Vista (którego co prawda jeszcze wtedy nie było oficjalnie na rynku, ale korzystała z niego rzesza testerów). Dopiero teraz Microsoft przygotował uaktualnienie, które umożliwia korzystanie z Zune Software również na komputerach wyposażonych w następcę Windows XP.

Przedstawiciele koncernu tłumaczą, iż nie ma tu mowy o żadnym opóźnieniu - według nich do premiery wersji Windows Vista przeznaczonej dla zwykłych użytkowników zostało jeszcze sporo czasu (zaplanowano ją na 30 stycznia 2007), dlatego moment udostępnienia uaktualnienia dla Zune Sostware jest właściwy.

Więcej informacji o nowej wersji programu oraz plik do pobrania znaleźć można w serwisie Zune.net.


Zobacz również