Zupełnie nowy Apple Store dostępny! Jakie nowości przewdziano?

W dniu wczorajszym Apple wyłączyło na jakiś czas swój sklep internetowy. Apple Store otrzymało ogromną aktualizację interfejsu. Co się zmieniło? Czy pojawiły się nowe produkty?

Apple po raz pierwszy od wielu miesięcy zdecydowało się na wyłączenie Apple Store z powodu innego, niż debiut nowych urządzeń. Firma postanowiła przeprojektować interfejs użytkownika swojego sklepu internetowego.

Odświeżony sklep internetowy Apple Store

Odświeżony sklep internetowy Apple Store

Od dziś możemy korzystać z zupełnie nowego sklepu Apple Store. Po około godzinnej przerwie firma uruchomiła ponownie swój sklep internetowy, a całość posiada zupełnie nowy wygląd z dedykowaną zakładką do nawigacji.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]
  • iPhone 13 Pro niekompatybilny z oficjalnymi akcesoriami Apple
  • iPhone 12 - czy warto go kupić po premierze iPhone 13?

Na samym szczycie znajdziemy niewielkie obrazki z poszczególnymi sprzętami firmy Apple. Mowa o komputerach Mac, smartfonach iPhone, tabletach iPad, zegarkach Apple Watch oraz wielu akcesoriach.

Po kliknięciu w dany typ produktu zostaniemy przekierowani na dedykowaną stronę poświęconą danym produktom.

Nowa strona produktów

Nowa strona produktów

Z tego miejsca dowiemy się jakie modele pozostają w sprzedaży, zapoznamy się z przewodnikami zakupowymi, sprawdzimy dostępne akcesoria oraz skontaktujemy się ze wsparciem pomocy technicznej i pomocy przy zakupach.

Po wybraniu danego produktu "cofamy" się do starego sklepu internetowego Apple Store, który pozwala sfinalizować zakup.

Stara strona zakupu

Stara strona zakupu

Stronę przeprojektowano również na smartfonach. Nowy design wykorzystuje karty, które znamy już z aplikacji Apple Store na iOS.

Apple Store na urządzeniu mobilnym

Apple Store na urządzeniu mobilnym

Apple Store na urządzeniu mobilnym

Apple Store na urządzeniu mobilnym

Przy okazji zmiany wyglądu Apple zaktualizowało Maca Pro o nowy, opcjonalny układ graficzny oraz wprowadziło do sprzedaży klawiaturę Magic Keyboard z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

Apple zaktualizowało wygląd sklepu przed wrześniową premierą iPhone'a 13 oraz jesiennym wprowadzeniem do sprzedaży nowego MacBooka Pro.