Żużel na najwyższym poziomie!

Firma Techland poinformowała dzisiaj, że trwają prace nad najnowszą grą poświęconą wyścigom żużlowym.

Jak reklamuje producent Speedway Grand Prix jest pierwszą grą żużlową o tak wysokiej jakości. Doskonała grafika i duży dynamizm gry to nie wszystkie zalety tego produktu. Gra konstruowana w oparciu o licencję oryginalnych zawodów SGP, będzie bliższa rzeczywistości niż jakikolwiek wcześniejszy produkt o tej tematyce.

Wyścigi odbywają się na takich samych zasadach co prawdziwe zawody żużlowe z serii SGP. Gracz zdobywa nie tylko punkty do klasyfikacji ale również premie pieniężne, które może później przeznaczyć na zakup lub wymianę sprzętu. Ścigać będziemy się na dokładnie odwzorowanych torach SGP m.in. w Hamar, Bydgoszczy, Cardiff, Pradze i wielu innych.

Gracz będzie mógł wcielić się w jednego z pośród wielu doskonałych zawodników biorących udział w rzeczywistych rozgrywkach SGP. Do naszej dyspozycji zostaną oddane wizerunki m.in.: Rickardssona, Golloba, Crumpa, Sullivana, Adamsa, Hamilla, Karlsona.

Gra Speedway Grand Prix została zbudowana, na opatentowanym przez firmę Techland enginie Chrome, który w pełni wykorzystuje funkcje kart graficznych najnowszej generacji. Dzięki temu oko graczy cieszyć będzie realistyczna grafika motocykli, stadionów i publiczności. Ponadto gra ma zachwycić niezwykle realistycznymi reakcjami ciał na kolizje i zderzenia, co pozwoli wszystkim miłośnikom sportów motorowych poczuć chociaż cień emocji towarzyszących prawdziwym zawodnikom.