Zużycie papieru w biznesie utrzymuje się na wysokim poziomie

Badania pokazują, że biura bez papieru są wielką rzadkością, a ilość sprzedanych drukarek ciągle rośnie. Najwięcej spośród 400 firm ankietowanych przez CompTIA stwierdziło, że zużycie papieru w ich biurach ciągle rośnie i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Przeprowadzone badania pokazały, że 38 proc. firm drukuje więcej papierowych dokumentów niż dwa lata temu. 8 proc. firm podaje, że tworzy ich znacznie więcej. 27 proc. mówi, że nic się w tej kwestii nie zmienił, 23 proc. informuje o mniejszej ilości wydruków, a jedynie 3 proc. firm twierdzi, że drukowało znacznie mniej papierowych dokumentów.

Ankietowane firmy otrzymały też pytanie dotyczące określenia swojego zapotrzebowania na papier w najbliższych dwóch lat. Co ciekawe, okazało się, że dla większości ma się ono utrzymać na stałym poziomie. Tim Herber z CompTia mówi, że ilość wydruków dokonywanych przez osoby indywidualne znacznie spada, ale drukowanie dla celów biznesowych utrzymuje się na stałym poziomie.

Niektóre branże znacznie zmniejszają zużycie papieru, ale sektory takie jak edukacja, administracja i służba zdrowia bardzo intensywnie z niego korzystają - dodaje Herbert. Sprzedaż drukarek zdaje się popierać informacje podawane przez CompTIA. Według firmy IDC, w 2010 roku sprzedano 125,2 mln drukarek, czyli o 12,1 proc więcej niż w roku 2009. Biura bez papieru są na razie dalekie od rzeczywistości.