Zwariowane pinaty coraz bliżej

Microsoft poinformował o zakończeniu prac nad Viva Pinata. Gra autorstwa studia Rare ma zapewnić znakomitą rozrywkę dla całej rodziny. Docelowo, przeznaczona jest na konsolę Xbox 360.

Zwariowane pinaty coraz bliżej
Tytuł trafi na rynek amerykański już 9 listopada bieżącego roku. Nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się gry w Europie. Według plotek, produkt trafi na nasz rynek w grudniu bieżącego roku.

Viva Pinata to dość złożone połączenie strategii i gry zręcznościowej. Tytuł określany jest jako całkowicie familijny. Ma bawić zarówno dzieci, jak i rodziców.

Głównym zadaniem gracza będzie pielęgnowanie fantastycznego ogrodu. Jego mieszkańcami są niesforne pinaty - papierowe, kolorowe i wypełnione słodyczami zwierzęta. W grze znajdzie się około 60 "gatunków" pinat - odpowiedników rzeczywistych koni, lisów, myszy, papug czy dżdżownic. Znajdą się tu zarówno roślinożercy jak i drapieżniki.

Zwariowane pinaty coraz bliżej
Wszystkie istoty będą od siebie w pełni zależne. Oznacza to na przykład, że jeśli umieścicie obok siebie dwa wrogie gatunki, to prędzej czy później zaczną ze sobą walczyć.

Oczywiście nie zabraknie też bardziej klasycznych atrakcji, które znamy z rzeczywistego pielęgnowania ogródka. Trzeba będzie chociażby sadzić rośliny, pielęgnować je i chronić przed złośliwymi zwierzakami.

Więcej informacji na stronie producenta.