"Zwęglone" Asusy

Choć nie jest to najświeższa informacja, warto o niej wspomnieć. Otóż w minionym tygodniu Asus wprowadził do sprzedaży notebooka W1 Carbon, którego obudowa została wykonana z włókien węglowych. Jak zapewnia producent, urządzenie jest o 60 procent lżejsze i dwukrotnie twardsze w porównaniu z modelami wyposażonymi w obudowy wykonane ze stopu magnezu z aluminium.

"Zwęglone" Asusy

Asus W1 Carbon (źródło: Asus)

W notebooku montowany jest procesor Pentium M taktowany zegarem od 1,6 do 2,13 GHz, dysk twardy o pojemności 60-100 GB, do 1 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 2 GB). Ponadto znajdziemy w nim kartę Wi-Fi 802.11 b/g, tuner TV, nagrywarkę DVD, czytnik kart pamięci, port FireWire, 3 porty USB, kartę sieciową 10/100 i modem.

Ekran LCD ma przekątną 15,4 cala, wyświetlany przezeń obraz generowany jest przy pomocy chipu ATI Mobility Radeon X700 ze 128 MB RAM-u.

Co ciekawe, Asus W1 Carbon daje użytkownikowi możliwość oglądania telewizji, odtwarzania filmów czy przeglądania zdjęć bez uruchamiania komputera. W dodatku wszystkimi tymi opcjami można sterować za pomocą pilota (ukrywanego w schowku w obudowie notebooka).