Zwiastun LG V40 ThinQ potwierdza trzy aparaty z tyłu obudowy. Premiera już 3 października

Po wcześniejszych przeciekach ze strony dobrze znanego w branży Evana Blassa, przyszła pora na zwiastun pochodzący z samego źródła, czyli od producenta. Wiemy już z całą pewnością, że LG V40 ThinQ będzie mieć w sumie aż pięć aparatów, z czego trzy główne znajdą się na obudowie z tyłu.

LG V40 ThinQ

Nowy zwiastun zaprezentowany przez LG mocno koncentruje się na dwóch aspektach nowego smartfonu z serii V - liczbie obiektywów oraz obudowie, a raczej jej powierzchni. Ma ona zostać pokryta miłym w dotyku materiałem. Jeszcze nie wiemy co to dokładnie będzie, ale z pewnością wpłynie na komfort trzymania smartfonu w dłoni. Jeśli chodzi o liczbę obiektywów LG V40 ThinQ ma mieć ich w sumie pięć - trzy główne z tyłu oraz dwa dodatkowe do selfie z przodu.

Pod obiektywami z tyłu w tradycyjnym dla LG miejscu znajdziemy skaner linii papilarnych. Producentowi udało się zredukować ramki na tyle, aby upchnąć w urządzeniu panel QHD+ POLED FullVision o przekątnej 6,4 cala. Charakterystyczne wycięcie na górze (tzw. notch) można na szczęście schować z poziomu ustawień systemowych. W ramach dostępnych wersji kolorystycznych będziemy mogli wybierać między Platinum Gray (szary), Carmine Red (wiśniowy) oraz Moroccan Blue (niebieski).

Czytaj też: Premiera LG V40 ThinQ już 3 października. Smartfon ma mieć aż trzy aparaty z tyłu

Jak pisaliśmy już wcześniej LG V40 ThinQ będzie pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB pamięci RAM, co wydaje się stanowić odpowiedni zapas do przetwarzania danych z pięciu aparatów. Dostępne będą dwa warianty pojemności pamięci na dane - 64 i 128 GB. Ujawniona w przeciekach pojemność baterii na poziomie 3300 mAh może nieco rozczarowywać. Cała nadzieja w odpowiedniej optymalizacji zużycia energii. Podobnie jak poprzednik, LG V40 ThinQ dostanie poczwórny przetwornik DAC.