Zwolniony za szukanie Obcych

Poszukiwanie inteligencji pozaziemskiej może zakończyć się utratą pracy. Przekonał się o tym Brad Niesluchowski, który za pośrednictwem aplikacji BOINC poszukiwał Obcych przy użyciu nadzorowanych przez siebie komputerów szkolnych w Arizonie.

Więcej informacji o BOINC:
Niesluchowski, w którego gestii był nadzór nad komputerami szkolnymi Higley Unified School District w mieście Gilbert w stanie Arizona, został oskarżony o zainstalowanie na wszystkich komputerach w podległych mu szkołach oprogramowania do poszukiwania pozaziemskiej cywilizacji. Uczynił to bez wiedzy przełożonych, a wartość szkód wynikłych z jego działalności oszacowano na od 1,2 do 1,6 mln dolarów.

Prócz tego Niesluchowskiemu zarzucono przywłaszczenie 18 szkolnych komputerów, nie zainstalowanie żadnego firewalla na podległych mu komputerach i brak szkoleń personelu.

[email protected] to opracowany na Uniwersytecie w Berkeley program, dzięki któremu można przyłączyć się do poszukiwań pozaziemskiej cywilizacji. [email protected] opracowano w modelu obliczeń rozproszonych - ochotnicy na całym świecie mogą zainstalować na swoich komputerach klienta, który analizuje dane zebrane przez radioteleskopy. Podczas analizy aplikacja stara się wyłowić w kosmicznym szumie sygnały nadane przez inteligentne istoty.

Źródło: Cnet.com