Zwycięzcy Apple Design Awards

Apple ogłosił zwycięzców Apple Design Awards, czyli najlepszych narzędzi dla Mac OS X.

W tegorocznej edycji Apple Design Awards najlepszym nowym produktem dla Mac OS X został Toon Boom Studio 1.1 - narzędzie do animacji. W tej kategorii pokonał aplikację do zarządzania Marketcircle Inc.

http://www.toonboomstudio.com

http://www.marketcircle.com/daylite/index.html

Nagrodę dla najbardziej innowacyjnego rozwiązania otrzymał Karelia Software's Watson 1.5 - aplikacja wspomagająca przeglądanie informacji w Internecie. Niewiele zabrakło, aby również w tej kategorii wygrał Toon Boom Studio.

http://www.karelia.com/watson

Najlepszym produktem dla użytkownika okazał się program do tworzenia list i diagramów OmniGraffle 2.0. Konkurował z nim STX 1.0 from Salon Transcripts - zintegrowane narzędzie do zarządzania.

http://www.omnigroup.com/applications/omnigraffle

http://www.salontranscripts.com

OmniGraffle 2.0 także otrzymał nagrodę za najlepiej przystosowany produkt pod Mac OS X. Ścigał go w tej kategorii Vektor 33.1.3 Manfreda Schuberta - czyli gra w szachy.

http://www.schubert-it.com

Nagrodę za najlepszy produkt open source odebrał Richard Koch z Uniwersytetu w Oregonie za narzędzie do formatowania dokumentów TexShop 1.19. Tuż za nim uplasował się Vektor 33.1.3.

http://www.uoregon.edu/~koch/texshop/texshop.html

Najlepszym produktem studenckim okazał się MacJournal 2.1 - narzędzie do zarządzania czasem autorstwa Dana Schimpfa. Tuż za nim znalazł się CanCombinelcons 2.1.0 Davida Remahla do tworzenia ikon.

http://homepage.mac.com/dschimpf

http://www.ittpoi.com/cci.html


Zobacz również