Zwycięzcy Macworld Best of Show

Magazyn Macworld ogłosił listę laureatów konkursu 'Macworld Best of Show Awards', nagradzającego najbardziej ekscytujący sprzęt i oprogramowanie przedstawione na Macworld Conference & Expo 2000.

Szef działu wiadomości MacCentral.com Jim Dalrymple i Kristina DeNike z Macworlda, przedstawili listę zwycięskich produktów, które zgodnie z zasadami konkursu albo powinny zadebiutować podczas pokazów, albo wzbudzić zainteresowanie w czasie prezentacji. Sędziowie musieli także widzieć produkt w akcji, choć czasami ocenę wydawano na podstawie prototypu czy wersji beta. Wśród zwycięzców Macworld Expo 2002 znaleźli się:

Nowy iMac Apple z płaskim panelem, procesorem G4 i napędem SuperDrive.

Apple iPhoto, czwarta aplikacja realizująca filozofię 'digital hub' i umożliwiająca pobieranie, organizowanie, drukowanie i edycję cyfrowych zdjęć. Program jest darmowy i działa tylko z Mac OS X.

Adobe LiveMotion 2.0, ostatnia wersja narzędzia do tworzenia grafiki i animacji sieciowych, obsługująca JavaScript i kompatybilna z Mac OS X.

FriendlyNet 5037 Accelerated Cable/DSL Router firmy Asanté, router wyposażony w dysk twardy i współdzielący połączenia do 100 Mbps.

Six Degrees firmy Creo, narzędzie do zarządzania projektami łączące funkcje e-mail, edytora tekstów i skrzynki kontaktowej.

Vue d-Esprit 4, aplikacja do tworzenia scenerii 3D firmy e-on, obecnie jedyna tego typu aplikacja dla Mac OS X współpracująca z systemami wieloprocesorowymi i podglądami OpenGL.

Kaidan 360 One, system do tworzenia panoramicznych filmów 360 stopni, formatu QuickTime VR w jednym ujęciu.

MacSoft Sid Meier Civilization III, najnowsza edycja popularnej gry strategicznej.

AXELedge firmy Mind Avenue, aplikacja do tworzenia trójwymiarowej grafiki WWW.

NCSoft Lineage: The Blood Pledge, gra online RPG, niezwykle popularna w Korei i stworzona specjalnie dla Mac OS X.

Roxio Toast with Jam, najnowsza wersja programu do nagrywania płyt CD współpracująca z Mac OS X i dostarczana z pełną wersją Pesk LE.

QPS Que 007, napęd CD-RW/DVD-ROM typu 'combo' pracujący w interfejsie FireWire i wyposażony w slot PCMCIA do współpracy z nośnikami optycznymi.

SynchronEyes 2.0 firmy Smart Technologies, narzędzie szkoleniowe pozwalające instruktorom oglądać na swoim ekranie miniaturki 40 uczniowskich pulpitów.

http://www.macworldexpo.com