Życie bez przewodów

Podczas tegorocznej konferencji Mobile Insights 2000 zaprezentowano portal przyszłości o nazwie Portable Life, zaprojektowany do dostarczania wysoce spersonalizowanych usług informacyjnych i technicznych, dostępnych za pomocą wszelkich urządzeń bezprzewodowych.

Podczas konferencji Mobile Insights przedstawiono projekt portalu przeznaczonego specjalnie dla urządzeń bezprzewodowych: Portable Life. Będzie on dostarczał wysoce spersonalizowanych i wyselekcjonowanych informacji i usług zależnych od preferencji użytkownika i rodzaju bezprzewodowego urządzenia, za pomocą którego klient uzyskuje dostęp do serwisu. Przykładowo, posiadacz notebooka IBM ThinkPad będzie mógł wybrać, czy informacje o systemowych uaktualnieniach ThinkPadów mają być kierowane na jego adres e-mailowy, telefon komórkowy czy pager.

Przedstawiciele Portable Life współpracują z firmami iGo, Cellmania.com, Pen Computing i zamierzają zaoferować klientom, oprócz dostarczania 200 artykułów tygodniowo poświęconych technologiom bezprzewodowej komunikacji, odnośniki do stron komercyjnych i usług online, takich jak drukowanie i zarządzanie dokumentami.

Oddzielny serwis Portable Life o nazwie Product Trax ma za zadanie informowanie bezprzewodowych internautów o cenach przenośnych urządzeń, wszelkich opcjach najdogodniejszego zakupu usług i towarów (informacje o aukcjach, promocjach, wyprzedażach) oraz dostarczać pełnych informacji technicznych o bezprzewodowych produktach pojawiających się na rynku.

Portable Life ma być uruchomiony w kwietniu, a autorem całego projektu finansowanego m.in. przez Monarch Capital jest dr Gerry Purdy, gospodarz pokazu i konferencji Mobile Insights 2000.