Życie bez wychodzenia z domu - Technokracja odc. 21

W dzisiejszych czasach za pośrednictwem Internetu można już załatwić praktycznie wszystko, bez wychodzenia z domu. Większość ludzi jednak nie zdaje sobie z tego sprawy i często tracimy czas na czekanie w kolejkach zamiast załatwić coś w o wiele prostszy sposób. W najnowszym odcinku Technokracji zastanawiamy się co możemy, a czego nie uda się nam zrobić za pomocą komputera w domowym zaciszu i czy możemy żyć nie wychodząc z niego.

Jeszcze niedawno to załatwienia jakiejkolwiek sprawy niezbędna była jedna czynność - należało wyjść z domu. Oczywiście, gdy mamy za oknem ładną słoneczną pogodę to spacer będzie czystą przyjemnością. Kończy się ona jednak gdy musimy wystać swoje w kolejce lub w "okienku" trafimy na nieuprzejmą obsługę. Nie mówiąc już o tym, że musimy poświęcić rzec dla nas najcenniejszą, czyli nasz czas. Stracimy go na dojazd, załatwienie danej sprawy i powrót do domu. A jak wiemy dziś chyba tylko informacja jest cenniejsza od czasu.

Postanowiliśmy się więc zastanowić co możemy załatwić nie ruszając się sprzed naszego komputera. Czy jest to bardzo trudne by nie musieć się udać np. do urzędu, tylko zrobić wszystko w szybki sposób za pomocą myszki i klawiatury? Okazuje się, że nie oraz że można w ten sposób załatwić więcej spraw niż nam się pierwotnie wydawało.

Zobacz również:

  • Igrzyska Olimpijskie i cybeprzestępstwa - czy powinniśmy obawiać się hakerów?
  • Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel
  • Jak obejrzeć konferencję firmy Microsoft na żywo?

W pierwszej części rozmawiamy o tym jakie sprawy z obszarów naszego codziennego życia możemy już bez problemów załatwić za pomocą Internetu. Prowadzenie własnej firmy, a nawet jej samo założenie online nie jest w dzisiejszych czasach większym problemem. A jak to jest no z codziennymi zakupami? Czy możemy się cieszyć świeżym jedzeniem, nie ruszając się z kanapy? Przekonajcie się.

W drugiej części 21. odcinka Technokracji zastanawiamy się jakie są usługi, z których niestety nie będziemy mogli skorzystać za pośrednictwem Internetu. Okazuje się jednak, że nie ma ich tak wiele, ale przekonajcie się o tym sami. Zapraszamy do oglądania.