Zynga kupuje przeglądarkę Flock

Producent gier społecznościowych FarmVille i CityVille zakupił przeglądarkę internetową Flock. Podobno starało o nią również Google i Twitter. Jest to już dziewiąty zakup firmy Zynga dokonany w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Zynga odniosła duży sukces ze swoimi grami online. Szczególnie popularne jest FarmVille, które skutecznie zabiera czas użytkownikom serwisów społecznościowych oraz CityVille, które po pierwszym miesiącu zgromadziło już ponad 80 mln graczy.

Producent gier postanowił więc inwestować i zakupił w ostatnich miesiącach następujące firmy: XPD, Challenge Games, Unoh Games, Conduit Labs, Dextrose AG, Bonfire oraz Newtoy Inc, a obecnie wyłożył pieniądze na przeglądarkę społecznościową Flock.

Flock powstał w 2005 roku i oparty był na technologii Mozilli. Prawie rok temu firma wydała jednak nową wersję przeglądarki stworzoną na podstawie Chromium. Jest to przeglądarka skierowaną do fanów serwisów społecznościowych i całego Web 2.0.

W 2008 roku Flock podał, że jego kapitał wysokiego ryzyka wynosi 30 mln dolarów. Nie wiadomo jaką kwotę wyłożyła Zynga, ale ponoć przebiła oferty Twittera i Google, które zainteresowane były pozyskaniem przeglądarki wraz z wysoko cenionym personelem, który dla niej pracuje.

Na blogu Flocka czytamy: Nasz zespól będzie pomagał firmie Zynga w osiągnięciu ich celu, którym jest tworzenie najlepszych gier społecznościowy dostępnych dla każdego, zawsze i na każdej platformie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: