Zynga wchodzi na giełdę!

Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje o możliwości wejścia Zyngi na giełdę. Teraz w końcu do tego dojdzie. Potentat na rynku gier społecznościowych przedstawił w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd dokumenty niezbędne do złożenia pierwszej oferty publicznej.

Zynga jest liderem rynku gier społecznościowych

Polecamy:

Zynga to twórca popularnych gier społecznościowych jak FarmVille, CityVille i Mafia Wars dostępnych na Facebooku oraz właściciel popularnej serii "... With Friends" na iPhone'a i Androida. Teraz firma postanowiła wprowadzić swoje akcje do obrotu publicznego.

Liczba udostępnionych udziałów oraz ich cena nie zostały jeszcze ostatecznie ustalona, ale przewiduje się, że firma zostanie wyceniona na 15 - 20 mld dolarów. Zynga jest największym producentem gier społecznościowych i sama posiada więcej aktywnych użytkowników niż 15 następnych deweloperów razem wziętych.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Twitter zadecydował. Elon Musk sprzeda część akcji Tesli

Producent gier ma zamiar nadal pracować nad istniejącymi już tytułami, wydawać kolejne i kontynuować swój rozwój na platformach mobilnych. Zynga przewiduje, że utrzyma pozycje lidera rynku i ma zamiar polepszyć swój system monetyzacji gier. W dokumentach wymaganych do złożenie pierwszej oferty publicznej, firma jako swoje ryzyko biznesowe podaje m.in. możliwe trudności w utrzymaniu dobrych relacji z Facebookiem.