Zyski Sony spadły o 95%

Sony wydało oświadczenie, w którym oznajmiło, że zyski firmy w trzecim kwartale finansowym 2008 roku spadły o 95% w porównaniu do tego samego okresu z roku ubiegłego.

Sony wydało oświadczenie raportujące kondycję finansową spółki w podsumowaniu trzeciego kwartału roku finansowego zakończonego 31 grudnia 2008.

W swoim oświadczeniu firma informuje, że zanotowała w trzecim kwartale tego roku finansowego dramatyczny spadek zysków - z 200 miliardów jenów w 2007 (około 2,2 mld dolarów) do około 10 miliardów jenów w 2008 (około 110 mln dolarów).

Sony podało, że jednocześnie spadła globalna sprzedaż produktów firmy - o 25% w wymienionych przedziałach czasowych. Najgorsze wyniki firma odnotowała w segmencie rozrywkowym - sprzedaż gier oraz serii produktów z logo PlayStation spadła o 32%.

Za powody tak zlych wyników finansowych Sony podało m.in. globalny kryzys, bardzo dotkliwy dla firmy wzrost wartości jena oraz silniejszą konkurencję na rynku.

W ubiegłym tygodniu firma ostrzegała, że jej wyniki po zamknięciu tego roku fiskalnego (31 marca) będą bardzo złe, ze stratą operacyjną na poziomie 260 miliardów jenów (2,9 mld dolarów), pierwszą od 14 lat obecności na rynku.