Żywe kolory

19-calowy monitor ADI Microscan G66 jest przeznaczony głównie do profesjonalnych zastosowań związanych z grafiką, systemami CAD/CAM i przygotowywaniem publikacji...

19-calowy monitor ADI Microscan G66 jest przeznaczony głównie do profesjonalnych zastosowań związanych z grafiką, systemami CAD/CAM i przygotowywaniem publikacji.

Nie zapomniano jednak o popularnych "multimedialnych" dodatkach - w monitor wbudowany jest mikrofon, jest też możliwość podłączenia głośników z boku monitora (głośniki mogą również stać samodzielnie). Zalecana przez producenta rozdzielczość to 1280 x 1024 pikseli przy częstotliwości odświeżania 85 Hz. Przekątna obszaru widzialnego wynosi 17,8 cala, a rozmiar plamki - 0.26 mm. Ekran monitora pokryty jest warstwą redukującą odbicia i refleksy świetlne, urządzenie jest bezpieczne dla użytkowników - posiada certyfikaty MPR II i TCO 95. Monitor Microscan G66 może pracować w standardzie USB (do monitora dołączony jest hub USB).

Podczas instalacji monitora pewną trudność sprawiło nietypowe podłączenie kabli (od dołu!). Przytwierdzenie głośników do monitora było proste, chociaż zamontowanie uchwytów na obudowie wiązało się z kilkuminutową zabawą ze śrubokrętem.

Żywe kolory
Zmiany parametrów pracy monitora możliwe są w menu ekranowym. Poruszamy się po nim za pomocą 3 przycisków na obudowie. Oprócz przycisków do nawigacji po menu, na obudowie monitora znajdują się także 2 pokrętła, regulujące jasność i kontrast. Możemy ustawiać typowe parametry monitora, takie jak rozmiar i pozycja obrazu, deformacje (wybrzuszenie, trapezoid, skrzywienie, rotacja), likwidowanie mory i dostrajanie temperatury koloru. Wielkim plusem urządzenia jest dołączone oprogramowanie (Colorific), pozwalające na precyzyjną kalibrację kolorów, jasności i kontrastu.

Jakość obrazu na ekranie ADI Microscan G66 jest dobra, czego należy zresztą oczekiwać po monitorze tej klasy. Można co prawda dostrzec drobne wady, związane, jak się wydaje, głównie ze znaczną wypukłością powierzchni ekranu (np. zakrzywienie linii poziomych). Co ciekawe, monitor sprawiał znacznie lepsze wrażenie podczas pracy z programami graficznymi niż przy korzystaniu ze zwykłych aplikacji biurowych. Szczególnie wyróżniały się tu nasycone, żywe barwy zdjęć i grafiki.