Zyxel do Neostrady

Zyxel przedstawił urządzenie, które powinno zainteresować użytkowników Neostrady. Jest to router Zyxel Prestige 650HW ADSL.

Zyxel do Neostrady
Zyxel Prestige 650HW ADSL przeznaczony jest do instalacji w miejscach, gdzie konieczne współdzielenie łącza dla 4 komputerów i sieci bezprzewodowej. Autoryzowaniu klientów sieci bezprzewodowej służą protokoły PAP (Password Authentication Protocol), CHAP (Challenge Handshake Authentication Protocol), Microsoft CHAP oraz WEP.

Urządzenie pozwala na podzielenie pasma przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników i/lub protokołów sieciowych. Prestige 650HW jest zintegrowany z 4-portowym switchem 10/100 Mbps MDI/MDIX i wyposażony jest w slot PCMCIA na kartę bezprzewodową. Po jej zainstalowaniu może stać się punktem dostępowym do obsługi sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11b. Umożliwia transfer danych z prędkością do 8 Mbps w kierunku użytkownika i do 832 kbps w kierunku przeciwnym przez dwudrutową linię telefoniczną. Programowana opcja NAT/SUA/None pozwala na współdzielenie jednego lub wielu adresów IP. Istnieje możliwość wyłączenia translacji adresów (opcja None) i przekierowania całych klas adresowych do innych routerów lub urządzeń końcowych.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Funkcja NAT jest kompatybilna z aplikacjami multimedialnymi takimi jak: NetMeeting, CUSeeMe, IRC, RealPlayer i ICQ. Dla ułatwienia zarządzania siecią LAN posiada wbudowany serwer DHCP i klienta DHCP po stronie WAN (linia ADSL).

Cena urządzenia to ok 670 zł.

Dystrybutor:

http://www.ab.pl