aKademy 2007, czyli "KDE 4 pod lupą"

W dniach 30 czerwca - 7 lipca w Glasgow odbędzie się konferencja aKademy 2007, zrzeszająca twórców oraz użytkowników środowiska graficznego KDE.

W planie przewidziano prezentacje zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i twórców oprogramowania. Zgodnie z nim, pierwszego dnia zostaną przedstawione technologie wykorzystane w nowym wydaniu KDE (Strigi, Sonnet, Decibel, itp.). Odbedzie się również kilka wykładów o wykorzystaniu języków Python i C# w programowaniu aplikacji, kompatybilnych z nowym produktem. W następnych dniach poruszone zostaną tematy takie jak, przyszłość KDE pod systemami Windows i Mac OS X, czy kwestia współpracy twórców ze społecznością. Odbędzie się także wiele typowych prezentacji dla użytkowników, które odsłonią wszystkie możliwości nowego produktu. Przybliżone zostaną zarazem nowe aplikacje, stworzone specjalnie dla nowego projektu. Ciekawym punktem zebrań będzie niewątpliwie dyskusja o wykorzystaniu KDE 4 w szkolnictwie.

Więcej informacji można wyczytać w artykule, specjalnie zamieszczonym z tej okazji na stronie KDE. Dla zainteresowanych, dokładniejszy plan konferencji jest dostępny pod tym adresem.