aTube Catcher - YouTube na twardym dysku

Jeżeli często nagrywasz z sieci filmy, bądź szukasz sposobu rejestracji wideo oglądanego na ekranie zainstaluj aTube Catcher. To kompletne narzędzie do zgrywania i zapisu na dysku strumieni wideo publikowanych przez dziesiątki serwisów internetowych, ich konwersji i wypalania na płytach DVD.

Do pobrania:

aTube Catcher

aTube Catcher 2.2.519 ułatwia pobieranie materiałów wideo z serwisów internetowych oraz ich konwersję na dowolny format. Za jego pomocą można zapisać dane ze strumienia odtwarzanego z sieci, do pliku na twardym dysku.

aTube Catcher - YouTube na twardym dysku

aTube Catcher 2.2

Filmy stanowią spora część wielu witryn internetowych. Są jednym z popularniejszych elementów różnych serwisów społecznościowych. Za pomocą aTube Catchera pobierzesz i zapiszesz na dysku wideo z takich stron jak YouTube, MySpace, FaceBook, Google, Yahoo, Megavideo, Metacafe, Spike czy Megarotic.

W sumie obsługuje on ponad setkę serwisów. Nawet takie, które wymagają logowania. Wystarczy wpisać adres internetowy. Aby zwiększyć możliwości został wyposażony w obsługę protokołu RMTP, co gwarantuje współpracę z wieloma nowymi, korzystającymi z tego sposobu transmisji dostawcami. Wbudowane w program funkcje poprawiają transfer i pozwalają przyspieszyć pobieranie nawet 6-cio krotnie.

Ściągane pliki można wyeksportować do iPhona, konsoli PSP czy telefonu komórkowego. Za pomocą kilku kliknięć aTube Catcher pozwala także stworzyć ze zgranego filmu płytę DVD bądź VCD odczytywaną nawet przez stacjonarne odtwarzacze. Konwertuje i zapisuje filmy oraz muzykę w postaci plików MPEG4, AVI, XVID, WMV, FLAC, WMA, MP3, 3GP, 3G2, MP2, GIF, WAV, PSP, MPG, VOB, OGG bądź MOV.

Potrafi także z skopiować z materiału filmowego jedynie ścieżkę dźwiękową. Aby użytkownik nie musiał wykazywać się zaawansowana wiedzą na temat parametrów kodowania i konwersji aTube Catcher wyposażony został w szablony, na których zdefiniowano najważniejsze ustawienia. Można je oczywiście dowolnie modyfikować, by na przykład uzyskać film w lepszej jakości.

aTube Catcher pobiera dane nie tylko ze stron. Za jego pomocą można nagrywać materiał bezpośrednio z ekranu komputera. Wystarczy wskazać mu odpowiedni fragment okna. Funkcja ta nadaje się idealnie na przykład do zapisu wideokonferencji prowadzonej za pomocą komunikatora. Wbudowany edytor profili konwersji pozwala tworzyć własne szablony zapisu.

aTube Catcher Umożliwia również ich współdzielenie z innymi użytkownikami programu. Monitor adresów sprawdza na bieżąco okno przeglądarki i przechwytuje automatycznie adresy url kierujące do filmów, nawet te ukryte. Program automatycznie pobiera i łączy wszystkie fragmenty filmów publikowanych w częściach. Pozwala pobrać wszystkie filmy jednego użytkownika YouTube i ułatwia wyszukiwanie materiałów wideo w sieci, Wysoką wydajność aplikacji gwarantuje obsługa wielu rdzeni procesora.

aTube Catcher nie ma polskiej wersji językowej. W trakcie instalacji aplikacja próbuje dodać do przeglądarki pasek narzędziowy oraz stara się zmienić domyślną wyszukiwarkę i stronę startową.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: