avast! GrimeFighter

GrimeFighter to narzędzie do czyszczenia PC, stworzone przez fachowców od zabezpieczeń - firmę Avast.

Bezpieczeństwo systemu oraz jego optymalne działanie to dwa najważniejsze aspekty dla każdego użytkownika komputera. Niestety, z biegiem czasu zbiera nam się coraz więcej wirtualnego śmiecia - w rejestrze, plikach systemowych, folderach tymczasowych, itp. Wypada więc od czasu do czasu wyczyścić wszystko, aby system znów działał z pełną mocą. Jednym z nowszych programów do tego jest GrimeFighter, stworzony przez firmę znaną ze świetnego antywirusa Avast!. Co zasługuje w nim na uwagę, to rysunkowi pomocnicy, odpowiedzialni za wszystkie aspekty optymalizacji. Zwą się oni "Pomagajkami".

avast! GrimeFighter

avast! GrimeFighter

Ich wspólnym wrogiem jest Śmiecioch, czyli typ odpowiedzialny za spowolnienie działania komputera. W wcale z nim wezmą udział Kobayashi - specjalista od tropienia i likwidacji złośliwych elementów, Nikita - człowiek od oczyszczania i konserwowania przeglądarki internetowej, Błyskawiczny Dale Junior - dzięki któremu usprawnimy szybkość uruchamiania komputera, Mięśniak - odpowiedzialny za bezpieczeństwo czy też Mario - usprawniający połączenia sieciowe. To niepełna lista Pomagajek, ale daje nam pogląd na wszechstronne możliwości aplikacji.

Zobacz również:

  • NortonLifeLock i Avast PLC łączą się w jedną firmę

Niestety, nie jest to program darmowy i do jego używania niezbędne jest wykupienie subskrypcji. W dniu pisania tego tekstu wynosi ona 59 PLN za rok, 114 PLN za dwa lata i 169 PLN za trzy. Wejście do GrimeFighter jest możliwe poprzez panel użytkownika Avast z zakładki Narzędzia.