beta.prezydent.pl - strona Prezydenta RP za 360 tys. złotych

Dziś w południe oficjalnie ruszyła nowa witryna internetowa Prezydenta RP - beta.prezydent.pl. Jej twórcom zależało, by aktywnie wykorzystać nowe sposoby kontaktu z Polakami. Choć nie ma jeszcze możliwości porozmawiania z Lechem Kaczyńskim z użyciem Gadu-Gadu, każdy obywatel może wyrazić zdanie na temat nowej strony WWW. W przyszłości ma być jeszcze bardziej multimedialnie i nowocześnie.

Galeria nowej strony prezydent.pl

Beta.prezydent.pl - rzut okiem

Nowa strona prezydenta została udostępniona w wersji beta dziś po południu, pod adresem beta.prezydent.pl. Wszyscy niecierpliwi mogą skorzystać z loginu i hasła udostępnionego wcześniej beta-testerom, tzn. login: prezydent.pl, hasło: abz83, które to szybko pojawiły się w serwisie Wykop.pl.

Galeria nowej strony internetowej beta.prezydent.pl

Wersja beta będzie przez najbliższy miesiąc funkcjonować jednocześnie ze starszą witryną prezydent.pl. Oficjalny start strony nastąpi na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Pojawi się również wersja mobilna, która zostanie opublikowana pod koniec sierpnia.

Pierwsze wrażenia z przeglądania nowej strony znajdziecie we wpisie "beta.prezydent.pl - nowa strona Prezydenta RP oficjalnie rusza w poniedziałek"

Prezydent jest na YouTube...

Najważniejszymi założeniami projektu są: przygotowanie przyjaznej i zaawansowanej technicznie strony internetowej, wykorzystanie możliwości serwisów trzecich - jak YouTube czy Flickr (w planach jest m.in. osadzanie filmów z kanału www.prezydent.pl), zmniejszenie dystansu do obywateli (możliwość zadania pytania prezydentowi).

Dlatego właśnie zdecydowano się na użycie YouTube - doradcy Prezydenta wiedzą, że młodzi użytkownicy częściej oglądają newsy z użyciem przeglądarki internetowej niż w wiadomościach telewizyjnych.

...ale nie ma go na Naszej-Klasie

Postanowiliśmy zapytać Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP o rozwiązania, które zamierzają wykorzystać przy projekcie autorzy witryny. Wśród odpowiedzi znalazło się kilka ciekawostek, które przedstawimy poniżej:

  • Jak na razie nie ma możliwości zadania prezydentowi pytania za pomocą komunikatora Gadu-Gadu - kancelaria nie jest przygotowana na udzielenie tysiącom internautów wszystkim wyczerpujących odpowiedzi.
  • Strona internetowa w nowej wersji będzie aktualizowana codziennie, pojawią się również RSS-y.
  • Autorzy pozostają w kontakcie z Polskim Związkiem Niewidomych
  • Zostanie przygotowana specjalna podstrona dla dzieci.

Wiemy, że doradcy Prezydenta RP zastanawiają się też nad serwisami społecznościowymi, w tym nad założeniem mu konta na Naszej-Klasie. Chwilowo nie wiadomo jednak, jak rozwiązać problem kont internautów podających się za Lecha Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że strona Prezydenta RP służyła już nie tylko jako centrum informacji na temat aktywności głowy państwa. Podczas konfliktu gruzińsko-rosyjskiego Lech Kaczyński udostępnił stronę "president.pl" władzom Gruzji.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl

Aktualizacja: 28 lipca 2009 11:32

beta.prezydent.pl - strona za 360 tys. złotych

Internauci zwracają uwagę, że cena projektu nowej strony prezydenta była stanowczo zbyt wysoka. Według informacji udostępnionych w Sieci, m.in. na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz w dokumencie PDF o rozstrzygnięciu postępowania realizowanego w trybie negocjacji z ogłoszeniem na wykonanie strony internetowej Prezydenta RP obywatele zapłacili za stronę 363.318,44 złotych brutto.

Źródło: wykop.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: