dLAN - sieć lokalna z prądem

Firma HSF Poland przedstawiła w ostatnich dniach alternatywę dla sieci bezprzewodowych WLAN - system wykorzystujący istniejącą w danym pomieszczeniu sieć elektryczną. Adaptery Devolo MicroLink dLAN po podłączeniu do zwykłego gniazdka sieci elektrycznej stają się punktem dostępowym do sieci lokalnej i Internetu.

dLAN - sieć lokalna z prądem

Po umieszczeniu adaptera dLAN w gniazdku, pojawiają się w sieci elektrycznej dodatkowe modulowane częstotliwości sygnału, które przenoszą dane. Szybkość przesyłania tych danych sięga maksymalnie 14 Mbit/s, co oczywiście uzależnione jest od jakości sieci elektrycznej. Standardowy licznik poboru prądu stanowi barierę zabezpieczającą przed wydostaniem się danych na zewnątrz. Ponadto istnieje możliwość zaszyfrowania transmisji za pomocą 56-bitowego algorytmu kodującego DES. Oferowane są dwa typu urządzenia: jedno z nich wyposażone jest w złącze Ethernet i pobiera zasilanie bezpośrednio z gniazdka elektrycznego, drugie w port USB i w tym przypadku pobiera zasilanie z komputera. Dodatkowe oprogramowanie dostarczone z adapterami pozwala na monitorowanie stanu sieci.

dLAN - sieć lokalna z prądem

Jak powiedziała nam Agnieszka Klebaniuk - Office Manager HSF Poland: "Rynek dla adapterów dLAN jest praktycznie nieograniczony. Produkt adresujemy do osób prywatnych i małych oraz średnich przedsiębiorstw, które chcą korzystać z sieci i współdzielonego dostępu do Internetu, bez ponoszenia kosztów na na kładzenie drogiego okablowania strukturalnego. Również duże przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać adaptery dLAN do rozbudowy posiadanej infrastruktury sieciowej. Dzięki adapterom dLAN sieć lokalna staje się przenośna. Planujemy sprzedaż ok. 3000 pakietów Starter-Kit miesięcznie".

A oto ceny poszczególnych urządzeń:

Starter Kit dLAN Ethernet/Ethernet (w skład pakietu wchodzą 2 adaptery dLAN Ethernet) - 229,90 EUR netto.

Starter Kit dLAN Ethernet/USB (w skład pakietu wchodzi 1 adapter dLAN Ethernet i 1 adapter dLAN USB) - 199,90 EUR netto.

Więcej informacji: http://www.hsf.pl