e-Mordownia

Przedstawiciel rady miejskiej Los Angeles, Denis Zine, wezwał do wszczęcia śledztwa w sprawie aktów przemocy szerzących się w tamtejszych kawiarenkach internetowych.

Bezpośredni wpływ na decyzję o wszczęciu śledztwa miała wpływ bijatyka wywołana przez dwa współzawodniczące klany w turnieju Counter Strike. Uczestnicy zawodów postanowili przenieść walki z wirtualnej rzeczywistości do realnego świata i całe szczęście, że za wyposażenie ofensywne mieli tylko metalowe krzesła i rurki, a nie arsenał dostępny w grze. Władze poinformowały również, że w czasie trwania awantury, niezidentyfikowany nastolatek został postrzelony w nogę, na ulicy tuż obok kafejki NetStreet. Policja nie ma jednak pewności, czy ten incydent był bezpośrednio związany z bójką w lokalu.

To jednak nie jedyna tego typu awantura w internetowych kawiarenkach - od czerwca ubiegłego roku policja interweniowała w nich ponad 300 razy. Już w tej chwili właściciele są zobowiązani do zatrudniania ochraniarzy w godzinach nocnych. Dennis Zine proponuje dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmujące m.in. restrykcje wiekowe, zwiększenie natężenia światła w kafejkach czy też obowiązkowe utrzymanie ochrony tego typu obiektów przez cały dzień. Na razie są to jednak tylko propozycje, które zostaną zweryfikowane przez wyniki zarządzonego śledztwa.