e-Pakiet w Fortis Bank

Fortis Bank uruchomił nową usługę o nazwie e-Pakiet. Jest to konto osobiste działające w oparciu o system bankowości internetowej Pl@net.

Fortis Bank uruchomił nową usługę o nazwie e-Pakiet. Jest to konto osobiste działające w oparciu o system bankowości internetowej Pl@net. Według Agnieszki Porębskiej-Burczyn, dyrektora departamentu ds. klientów indywidualnych w Fortis Bank, największą zaletą nowego rodzaju konta są bezprowizyjne wypłaty gotówki z bankomatów wszystkich banków. Ponadto e-Pakiet pozwala na dokonywanie bezpłatnych przelewów za pośrednictwem Internetu.

Porębska-Burczyn twierdzi, że e-Pakiet stworzony został specjalnie dla ludzi młodych. Z tego właśnie powodu wymagana kwota comiesięcznych wpływów na konto wynosi jedynie 300 zł. Jest to 10-krotnie mniej niż w przypadku innych pakietów oferowanych przez Fortis Bank. Oprocentowanie konta wynosi w e-Pakiecie 5,5% w skali rocznej. Kapitalizacja odsetek dokonywana jest co kwartał. Oprocentowanie kredytu na koncie (debetu), którego limit przyznawany jest po trzech miesiącach korzystania z konta, wynosi 24% w skali roku.

Fortis Bank jest częścią grupy Fortis, świadczącej usługi finansowe w krajach Beneluxu. Łączna wartość aktywów grupy Fortis wynosi 438 mld euro.


Zobacz również