e-książka od HP

Brytyjski oddział koncernu HP pracuje nad elektroniczną książką, której strony będzie można "przekładać" - tak, jak w tradycyjnej, papierowej książce. Prototyp takiego urządzenia, nazwanego Digital Media Viewer, został zaprezentowany minionym tygodniu.

Przedstawiciele koncernu mówią co prawda, że nie planują na razie wprowadzenia takiego urządzenia na rynek - w tej chwili trwają jednak jego testy, które mają ocenić komercyjny potencjał e-książki.

Wedle relacji dziennikarzy, którzy mieli okazję oglądać e-książkę, urządzenie to jest lekkie, zaś rozmiarami przypomina rozłożonego notebooka. Na dole strony (pod wyświetlaczem LCD) umieszczono specjalny touchpad, służący do "przekładania" wyświetlanych stron.

Przedstawiciele HP przewidują, że w przyszłości podobne urządzenia będą wykorzystywane do czytania książek i gazet pobranych z internetu, a także przeglądania zdjęć, czy nawet oglądania filmów. Zastrzegają jednak, że droga do wprowadzenia e-książek na rynek jest jeszcze daleka - poprawienia wymagają bowiem dwa zasadnicze elementy urządzenia: wyświetlacz (chodzi o zwiększenie jego rozdzielczości) oraz baterie (tu z kolei najważniejsze jest przedłużenie ich żywotności).


Zobacz również