e-moda Panasonica

Koncern wprowadza na rynek nowe przenośne odtwarzacze audio z serii e.wear.

SV-SD80 i SV-SD50 to odtwarzacze plików muzycznych AAC, WMA i MP3 z gniazdem kart pamięci SD. Zdaniem producenta są one całkowicie odporne na wstrząsy.

SV-SD80 waży zaledwie 26 g przy wymiarach 4,3 x 4,4 x 1,7 cm. Wyróżnia go bardzo długi czas odtwarzania - do 50 h muzyki bez przerwy przy zasilaniu z akumulatora Ni-MH oraz baterii alkalicznej LR03 (do 32 h przy zasilaniu tylko z akumulatora). W komplecie obu nowych modeli SD Audio odnaleźć można kartę pamięci SD 64MB, stereofoniczne, adapter ze złączem USB do zapisu i odczytu kart SD oraz pasek, który "zamienia" odtwarzacz w naszyjnik.

SV-SD50 pracuje bez przerwy do 31 h przy zasilaniu z 1 baterii LR03. Oprogramowanie Real One Player służy do odtwarzania i zapisu materiałów muzycznych z Internetu lub z płyt CD. Zapis utworów odbywa się za pomocą algorytmu AAC - Advanced Audio Coding. Oprogramowanie umożliwia także odtwarzanie i MP3 i WMA bez zmian w kompresji, jest kompatybilne z CDDB/CD-TEXT.

Przenośna nagrywarka SV-SR100 odczytuje pliki muzyczne AAC, MP3 lub WMA. Urządzenie zamienia utwory z płyt CD na pliki AAC. SV-SR100 wyposażony jest w wejście analogowe, pozwalające na skopiowanie utworów z kaset magnetofonowych i innych źródeł analogowych na pliki cyfrowe oraz wejście mikrofonu do nagrywania z użyciem mikrofonu stereo. Pracę z SR100 ułatwia pilot z wtykiem do podłączenia słuchawek.

SV-SR100 kosztuje 3199 zł, za SV-SD50 trzeba zapłacić 1099 zł, zaś cena SV-SD80 nie została na razie podana.