eCard: płać w sieci zwykła kartą

Firma eCard poinformowała, że dzięki współpracy z firmą Arcot Int. wprowadza na rynek usługę 3D Secure. Umożliwi ona możliwość nadania karcie płatniczej dodatkowego hasła identyfikującego i weryfikującego transakcję a więc w praktyce dokonywanie opłat w Internecie nawet przy pomocy zwykłej płaskiej karty płatniczej.

3D Secure, wykorzystywane między innymi przez firmy Visa i MasterCard jest według przedstawicieli eCard systemem elastycznym i bezpiecznym. Umożliwi posiadaczowi płaskiej karty płatniczej dokonywanie płatności w Internecie, wnoszenia opłat za usługi online (w tym gry typu MMO). Od strony użytkownika działanie systemu jest proste. Użytkownik karty otrzymuje specjalne hasło wykorzystywane przy transakcjach w Internecie, które wpisuje w specjalne okno dialogowe pojawiające się w czasie definiowania transakcji. Według firmy eCard system obsługuje wszystkie najpopularniejsze przeglądarki (a więc na pewno IE, Firefox i Opera).

eCard: płać w sieci zwykła kartą

Schemat działania 3D Secure

Nie dysponujemy danymi świadczącymi o tym, jak duże jest zainteresowanie banków nową usługą ale wydaje się, że 3D Secure może stać się ciekawą alternatywą dla e-kart i kart kredytowych (przynajmniej jeżeli chodzi o płatność w sieci).

Więcej informacji: eCard