eDOApp dla użytkowników smartfonów Huawei

eDOApp to bezpłatna aplikacja, która została udostępniona dzisiaj w AppGallery. Dzięki niej użytkownicy smartfonów Huawei mogą zdalnie potwierdzać swoją tożsamość.

Aplikacja eDOApp jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. Dzięki temu z AppGallery pobiorą ją użytkownicy modeli Huawei opartych o GMS, jak i najnowszych urządzeń, w tym Huawei Mate 40 Pro, smartfonów z serii Y i innych. eDOApp pozwala zdalnie potwierdzić swoją tożsamość, do czego jednak potrzebny jest smartfon i dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Można dzięki niej sprawdzić, czy dowód osobisty jest prawdziwy, ważny oraz czy został zgłoszony jako utracony i tym samym unieważniony lub czasowo zawieszony.

Jeśli wszystko jest w porządku, aplikacja pozwala na korzystanie z blisko 200 portali, w tym takich ważnych, jak Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Dzięki możliwości wykorzystania podpisu osobistego w warstwie elektronicznej e-dowodu, możliwe jest zdalne załatwianie w urzędach wielu spraw. Ponadto eDOApp umożliwia inne czynności - na przykład mBank pozwala za jej pomocą na zdalne założenie konta osobom prowadzącym działalność gospodarczą, kierowcy mogą składać wnioski o wydanie karty tachografowej w serwisie infocar.pl, a serwis BITCAN umożliwia założenie konta i potwierdzenie swojej tożsamości.

eDOApp dla użytkowników smartfonów Huawei

Mariusz Kujawski, Członek Zarządu PWPW S.A., podsumowuje:

Cieszymy się, że nasza aplikacja jest już dostępna dla użytkowników smartfonów Huawei. eDOApp to wygodne narzędzie dla każdego posiadacza dowodu z warstwą elektroniczną. Pozwala w prosty sposób załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu

A Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska, dodaje:

W czasie, gdy załatwianie spraw urzędowych jest utrudnione ze względu na pandemiczne ograniczenia, eDOApp to narzędzie niezwykle przydatne i ułatwiające życie naszym użytkownikom

Od 18 lutego 2021 aplikacja zacznie odczytywać również dane z paszportu oraz umożliwi weryfikację jego autentyczności.

Źródło: Huawei

Aktualne ceny w sklepach