eFootball - Konami przyznaje się do błędów i zapowiada poprawki

Kilka dni temu eFootball oficjalnie zadebiutowało na rynku. Po fali krytyki jaka spadła na grę, Konami postanowiło wydać oświadczenie.

fot. Konami

eFootball po swojej czwartkowej premierze spotkał się z wielką falą krytyki. Na platformie Steam jako jedna z niewielu gier mainstreamowych otrzymała ocenę "przytłaczająco negatywna". Na prawie 17 000 opinii, tylko 10 % z nich jest pozytywna. Gracze narzekają przede wszystkim na oprawę graficzną, dziwaczne animacje, wygląd piłkarzy i ogólne wrażenia z rozgrywki.

Na fali tych niekorzystnych opinii Konami postanowiło na swoim profilu na Twitterze opublikować oświadczenie, w którym deweloper zapewnia, że jest świadomy problemów i gra w najbliższym czasie otrzyma aktualizacje naprawiające najpoważniejsze błędy. Możemy w nim przeczytać:

Po wydaniu eFootball otrzymaliśmy wiele opinii i próśb dotyczących balansu gry, w tym szybkości podań i zachowania obrony. Chcielibyśmy również przyznać, że pojawiły się doniesienia o problemach, których użytkownicy doświadczyli z przerywnikami, mimiką, ruchami graczy i zachowaniem piłki. Bardzo nam przykro z powodu problemów i chcemy zapewnić wszystkich, że wszelkie obawy potraktujemy poważnie i będziemy dążyć do poprawy obecnej sytuacji. Gra będzie stale aktualizowana, jakość będzie poprawiana a nowa zawartość konsekwentnie dodawana. Od przyszłego tygodnia będziemy przygotowywać się do aktualizacji w październiku, jednocześnie zbierając kolejne opinie poprzez ankiety. Dołożymy wszelkich starań, aby zadowolić jak największą liczbę użytkowników i czekamy na Wasze dalsze wsparcie.

Z tych informacji wynika, że w przeciągu najbliższych kilkunastu dni otrzymamy aktualizację, która poprawi przynajmniej część błędów jakie trapią eFootball. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację i informować o zmianach i nowościach.

Zobacz również:

Zobacz także: eFootball - czy ta gra ma jeszcze szanse na sukces?