eLocity A10: tablet z Androidem 3.0

Firma Stream TV zapowiedziała wydanie siedmiu nowych 10-calowych tabletów działających w systemie Android 3.0 Honeycomb. Mają zostać zaprezentowane na targach CES i wejść do przedsprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Stream TV jest jednym z wielu producentów, którzy chcą pokazać nowe tablety z Androidem 3.0 Honeycomb. Już wcześniej o podobnych planach informowała firma Motorola, która niedługo wyda swoje pierwsze urządzenie typu tablet.

eLocity A10 z 10-calowym wyświetlaczem będzie napędzany dwurdzeniowym procesorem Tegra 2 T250. Urządzenie zapewni możliwość odtwarzania filmów HD w rozdzielczości 1080p. Wykorzysta też technologię Flash, która pozwoli m.in. na korzystanie z internetowych serwisów wideo.

Tablet będzie obsługiwał karty microSD. Dostępne będą złącza USB oraz HDMI, które umożliwi podłączanie urządzenia do ekranów zewnętrznych.

W grudniu 2010 firma wydała tablet A7 z 7-calowym wyświetlaczem, który również korzystał z procesora Tegra 2, oferował złącze HDMI, a działał na Android OS 2.2. Urządzenie to spotkało się z dość przychylnymi recenzjami.

Tablety eLocity A10 będą dostępne m.in. w amerykańskiej sieci sklepów Wal-Mart oraz na Amazon.com. Wejdą do przedsprzedaży 17 stycznia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: