eXPert PDF 3

To bezpośrednia konkurencja pakietu Adobe Acrobat. Jest skromniejszy, mniejszy i tańszy, ale dla wielu osób w zupełności wystarczający.

To bezpośrednia konkurencja pakietu Adobe Acrobat. Jest skromniejszy, mniejszy i tańszy, ale dla wielu osób w zupełności wystarczający.

eXPert PDF 3 umożliwia tworzenie plików PDF w standardzie PDF v.1.3 i v.1.4 (Adobe Acrobat 5.x i wyższe). W systemie występuje jako sterownik drukarki. Integruje się z niektórymi aplikacjami Windows, jak Word czy Excel. Pliki wynikowe można zapisywać także w formatach JPG, JPG2000, GIF, TIF, PNG, EMF i BMP. Dla plików JPEG można wybrać wiele poziomów kompresji, co z pewnością zadowoli wielu wydawców przygotowujących dokumenty do druku.

eXPert PDF 3
Obsługa programu jest bardzo łatwa. Użytkownikowi udostępniana jest konsola, do której trafiają wszystkie wykonywane PDF-y. Tam można nimi zarządzać - z pewnych stron lub całych dokumentów stworzyć wynikowy plik, nanosić notatki, manipulować całymi stronami i wykonywać inne operacje, podstawowe dla tego typu programu.

Do nowej wersji dodano wiele funkcji. Oprócz wspomnianej integracji z programem Microsoft Excel, jest możliwość łatwego dodawania i usuwania stron w dokumentach, scalania dokumentów z różnych formatów do jednego pliku PDF i zapamiętywania własnych parametrów PDF-ów.

Program jest bardzo szybki, chociaż nie pozbawiony drobnych niedociągnięć. Problemy są przede wszystkim z brakiem dokładności w plikach wynikowych. Przy tworzeniu PDF-ów z arkuszy Excela na krawędziach wykresów pojawiały się nieobecne w oryginale kolorowe krawędzie.

Kosztuje tylko 69 euro, a więc sześciokrotnie mniej niż konkurencyjny pakiet Adobe Acrobat. Istnieje też możliwość kupienia licencji na większą ilość użytkowników.

produkt eXPert PDF 3

producent BVRP Software,http://www.bvrp.com

cena brutto 69 euro

konkurenci Adobe Acrobat

kontakt Connect Distribution,http://www.connect.waw.pl

za:

Łatwa obsługa, niska cena.

przeciw:

Niedokładne tworzenie plików wynikowych.