eXeem - pierwsza publiczna beta już dostępna

Zapowiadany już od jakiegoś czasu nowy klient P2P o nazwie eXeem, został udostępniony w pierwszej publicznej wersji beta - 0.20. Program jest wspólnym wysiłkiem firmy Swarm Systems oraz serwisu SuprNova.org, gromadzącego jeszcze do niedawna pliki torrent.

Jak informowaliśmy już wcześniej, po zamknięciu w drugiej połowie grudnia 2004 roku serwisu SuprNova.org, udostępniającego pliki torrent, jego przedstawiciele zapowiedzieli rychłe pojawienie się nowego programu P2P o nazwie eXeem (więcej o tym w materiale: "eXeem - nowa broń SuprNova.org?")

eXeem - lista najnowszych plików w sieci P2P

eXeem - lista najnowszych plików w sieci P2P

eXeem korzysta z rozwiązań znanych z BitTorrenta, jednak w przeciwieństwie do niego nie wymaga korzystania ze scentralizowanych stron, na których znajduje się baza plików torrent. Odpowiedni moduł (tracker) odpowiedzialny za ten proces został umieszczony bezpośrednio w samym programie. Dodatkowo, do każdego pliku możemy dodawać komentarz, który będzie publikowany (pozycja Comments), a także oceniać zawartość, co będzie bezpośrednio wpływało na jego ogólna ocenę (Rating). Możemy również przejrzeć listę najnowszych plików dostępnych w sieci (New files).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się finalna wersja eXeem. Jak zapewniają twórcy aplikacji, niedługo później rozpoczną się prace nad edycją programu dla Linuksa.

Więcej informacji: eXeem