eXeem wolny od Cydoora

Najnowsza publiczna wersja beta klienta P2P eXeem została pozbawiona dodatkowego oprogramowania reklamowego Cydoor, którego obecność zdążyła już wzbudzić wiele kontrowersji wśród użytkowników.

Moduł reklamowy Cydoor kończy swoje istnienie wraz z udostępnieniem klienta P2P eXeem w wersji 0.21. Jak twierdzą przedstawiciele serwisu SuprNova.org, którzy pracowali nad aplikacją wspólnie z firmą Swarm Systems, decyzja u umieszczeniu Cydoora w pierwszych publicznych wersjach beta, zaszkodziła reputacji programu już na samym początku. Niemal natychmiast pojawiły się w Sieci nieoficjalne edycje eXeem'a pozbawione kłopotliwego dodatku.

W związku z powyższym przedstawiciele SuprNova.org oraz Swarm Systems próbują naprawić sytuację udostępniając oficjalną wersję Beta wolną od dodatkowego oprogramowania z zewnątrz. Co ciekawe, jest to pierwszy przypadek, w którym producent aplikacji do bezpośredniej wymiany plików ulega sygnałom społeczności internetowej i decyduje się 'oczyścić' swój produkt.

Warto przy tej okazji przypomnieć, iż eXeem zadebiutował po raz pierwszy pod koniec stycznia. Pisaliśmy o tym szerzej w materiale "eXeem - pierwsza publiczna beta już dostępna".

Więcej informacji: eXeem

Więcej informacji o module Cydoor