eXperience 112 już 18 kwietnia

Znamy już datę premiery oraz cenę eXperience 112 - niezwykle innowacyjnej przygodówki w klimacie survival horror. Firma Techlnad donosi, że tytuł trafi na rodzimy rynek dokładnie 18 kwietnia bieżącego roku.

Akcja eXperience 112 rozgrywa się na mrocznym, opuszczonym statku. Głównym bohaterem jest urocza Pani naukowiec - Lea Nichols. Gracz musi pomóc jej wydostać się z okrętu i jednocześnie rozwiązać kilka bardzo intrygujących zagadek.

Tym co wyróżnia eXperience 112 z dziesiątek innych tytułów, jest fakt, że tutaj gracz nie steruje postacią. Ma za to do dyspozycji całą elektronikę swoistego "pokoju kontrolnego", w tym osprzęt służący do nadzorowania statku (pełen monitoring, różne tryby pracy kamer itd.).

eXperience 112 już 18 kwietnia

Wykorzystując wszelkie możliwe sposoby komunikacji bezosobowej, staramy się wpłynąć na losy i decyzje podejmowane przez bohaterkę. Kobieta, mimo iż nie widzi nas ani nie słyszy, będzie musiała nam zaufać. Co ważne, Lea odczuwa strach i nie zawsze zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami...

eXperience 112 zdobyła już nagrodę za "najlepszy scenariusz", a także uzyskała tytuł "najlepszej gry komputerowej" w prestiżowym francuskim Festival du Jeuvideo 2007.

Gra ukaże się na naszym rynku w dniu 18 kwietnia bieżącego roku. Cena wyniesie dokładnie 79,90 złotych. Tytuł został w pełni zlokalizowany.