eXtra Klasyka w nowej odsłonie

CD Projekt postanowił zmienić oblicze serii wydawniczych "eXtra Klasyka". W ostatnich dniach firma poinformowała o zamknięciu "eXtra Klasyka neXt" oraz zapowiedziała nadejście nowej generacji serii "eXtra Klasyka".

Wiadomo już, że w kwietniu na polskim rynku pojawi się nowa generacja serii wydawniczej "eXtra Klasyka". CD Projekt zapowiada, że tytuły sygnowane znaczkiem serii będą podzielone na trzy kategorie: XK HIT (gry za 19,99 zł.), XK DODATEK (dodatki do HIT w cenie 14,99 zł.) oraz XK GOLD - tytuły i zestawy gier w podwyższonej jakości wydania i z materiałami bonusowymi ( 26,99 zł.).

Firma ogłosiła, że w serii znajdą się zarówno nowe tytuły, jak i niektóre wybrane z dawnej listy eXtra Klasyka neXt. Całość ma cechować się nowoczesnym wyglądem, wysoką jakością wydania i profesjonalną lokalizacją na język polski.

Trzeba przyznać, że brzmi smakowicie. Czy zapowiedzi firmy znajdą jednak potwierdzenie w rzeczywistości? Na odpowiedź trzeba poczekać do momentu gdy poznamy pierwsze tytuły w serii. Czekamy.

Aktualizacja: 07 kwietnia 2008 12:21

CD Projekt ujawnił pierwsze tytuły nowej serii. Są to:

F.E.A.R. - wielokrotnie nagradzana strzelanka FPP

Fahrenheit - obsypana nagrodami nowatorska gra przygodowa,

Jade Empire: Edycja Specjalna - połączenie cRPG i akcji,

autorstwa Bioware, mistrzów gatunku RPG znanych z takich hitów, jak Baldur's Gate czy Neverwinter Nights.

Rise of Nations: Rise of Legends - RTS, w którym technologia

rodem ze szkiców Leonarda da Vinci przeplata się ze starożytną magią.

Gry zostaną wydane w eXtra Klasyce, w serii XK HIT, w polskiej wersji językowej i cenie 19,99 PLN każda. Wkrótce kolejne nowości!