eleVR - pierwszy sieciowy odtwarzacz wideo dla rzeczywistości wirtualnej

Rzeczywistość wirtualna (VR) kojarzy się głównie z grami czy też efektownymi symulacjami. Jednak w przyszłości może posłużyć i innej rozrywce, a eleVR Player to pierwszy sieciowy odtwarzacz wideo, który pozwala na korzystanie z dobrodziejstw tej technologii.

Premiera odtwarzacza nastąpiła dziś. Współpracuje on z przeglądarkami Chrome, Firefox i Safari, zarówno w ich edycjach na Windows, jak i Mac. Oczywiście do skorzystania z możliwości VR niezbędne są okulary Oculus Rift - oglądając nagrania bez nich, użytkownik zobaczy taki obrazek, jaki widnieje poniżej. Odtwarzacz udostępniony został z otwartym kodem źródłowym, a pierwsze klipy wideo do odtwarzania w nim stworzyli ludzie odpowiedzialni za powstanie eleVR - programiści Vi Hart i Andrea Hawksley oraz zajmująca się mediami Emily Eifler.

eleVR - pierwszy sieciowy odtwarzacz wideo dla rzeczywistości wirtualnej

eleVR

Jak powiedział Hart, po obejrzeniu nagrania wideo w trybie rzeczywistości wirtualnej, normalne klipy wideo wydają się nudne i archaiczne. Jego zdaniem VR będzie sięgać coraz dalej, obejmując swym zasięgiem nie tylko gry i wideo, ale cały Internet, włącznie ze stronami.