@evleaks przechodzi na emeryturę. Dla dziennikarzy to wielka strata...

Niestety wydawałoby się niewyczerpalne źródło przecieków na temat mobilnych gadżetów wyschło. Evan Blass (@evleaks) poinformował bowiem o zakończeniu działalności.

Rynek mobilny zmienia się dynamicznie. Postacią, która zaszła niektórym producentom za skórę i dała się poznać jako źródło wiarygodnych przecieków na temat mających zagościć na nim produktów jest mikrobloger/zawodowy dziennikarz Evan Blass. To on jako pierwszy zamieścił na swoim profilu @evleaks na Twitterze:

- informację na temat smartfonów Nokii z systemem Android

- zdjęcia Sony Xperia Tablet Z2

- zdjęcia HTC One (M8)

- zdjęcia NVIDIA Shield Tablet

- zdjęcia smartfona Samsung Galaxy F

Sam, podobnie jak 170 tysięcy innych osób, śledziłem te wpisy i informowałam o nich na łamach naszego portalu. Dzisiaj wiadomo już jednak, że więcej ich nie będzie. Evan Blass zamieścił bowiem na Twitterze ostatni wpis, w którym poinformował o zakończeniu swojej dwuletniej działalności:

Co się stało?

Jeżeli ktoś myśli, że może tutaj np. chodzić o naciski ze strony producentów, grubo się myli. Evan Blass poinformował bowiem, że decyzja, którą podjął, związana jest po prostu z brakiem sponsorów mogących uczynić jego działalność opłacalną.

Co zamierza?

"Zająć się czymś innym". Zapowiedział też, że raczej nie zamierza wrócić do roli "sieciowego donosiciela".