foobar2000 na Kickstarterze

foobar2000 to niezwykle popularny odtwarzacz muzyczny, który od lat cieszy się sympatią użytkowników komputerów PC. Jego twórcy chcą iść dalej i stworzyć wydania na tablety oraz smartfony.

Za powstanie mobilno-tabletowej wersji aplikacji odpowiadać mają trzy osoby. Pierwsza z nich to twórca foobara2000, czyli Peter Pawlowski. Wesprze go Steve 'Spoon-' Elkins, odpowiedzialny za powstanie odtwarzacza dBpoweramp, który jako pierwszy na świecie oferował możliwość oceny utworów za pomocą gwiazdek oraz tworzenie inteligentnych playlist, a z biegiem lat przekształcił się w Music Converter oraz CD Ripper. Trzecim członkiem załogi jest Chris 'kode54' Moeller, doświadczony programista, mający wprawę m.in. w tworzeniu emulatorów konsol.

foobar2000 na Kickstarterze

foobar2000

Jeśli uda się zebrać się odpowiednie fundusze, powstaną osobne wersje dla Androida oraz urządzeń Apple (iPad, iPod, iPhone). W tym celu potrzeba - bagatela - 60 000 funtów, czyli około 300 tysięcy złotych. To jednak i tak połowa kwoty, jaką chcą zebrać na wersję foobara dla sieci społecznościowych. A jeżeli uda się zebrać 180 000 funtów - czyli 900 000 PLN - powstanie również wydanie foobara do obsługi technologii chmury, co pozwoli na streaming.

No cóż, kwoty to dość potężne, a na zebranie najmniejszej - czyli 60 000 funtów, zostało 59 dni. W chwili pisania tego tekstu projekt wsparło 12 osób na łączną kwotę... 294 funtów, w tym wpłata od jednej wyniosła 112 GBP. Uda się? Zobaczymy, ponieważ kampania reklamowa dopiero się rozkręca. Zapraszam na oficjalną stronę, gdzie dowiecie się o nagrodach dla osób wspierających akcję. A osoby, które nie mają foobra2000 w swoim systemie, mogą pobrać jego instalkę z tej strony.