foobar2000 - najnowsza wersja popularnego odtwarzacza multimedialnego

foobar2000 - zwany pokrótce foobar - to aplikacja, której zbytnio przedstawiać nikomu nie trzeba. Ten popularny odtwarzacz audio od lat ma mnóstwo zwolenników. Właśnie ukazało się jego najnowsze wydanie.

Za powstanie foobara odpowiada Peter Pawlowski, który jest również współtwórcą innego popularnego odtwarzacza - Winampa. Prezentowany tu program posiada wsparcie dla olbrzymiej liczby formatów audio, cechuje go niskie zużycie zasobów systemowych w połączeniu ze świetną jakości odtwarzanej muzyki. Do tego dochodzi prosty w obsłudze, minimalistyczny interfejs, w którym kryją się wszystkie opcje i equalizer. Ale nawet bez grzebania w ustawieniach otrzymuje się jakość dźwięku, która zadowoli zarówno przeciętnego słuchacza, jak i audiofila. foobar2000 ma także konfigurowalne okienko, w którym można wygodnie ustawić sobie wszystkie potrzebne elementy.

foobar2000 - najnowsza wersja popularnego odtwarzacza multimedialnego

Najnowsza edycja odtwarzacza przynosi likwidację kilku błędów, w tym jednego związanego z nieprawidłowym tagowaniem. Do tego dochodzi ulepszenie obsługi tagów w formacie ID3v2, obsługi rippowania płyt CD do jednego pliku, wprowadzono także opcję zapobiegania automatycznemu przejściu komputera w stan hibernacji podczas odtwarzania utworów. Pojawia się także wsparcie dla formatu .rar5. Z rzeczy bardziej technicznych warto poinformować, że zaktualizowano FFmpeg do wersji 2.4.1. foobar2000 w wersji 1.3.4 można pobrać TUTAJ.

Zobacz również:

  • Winamp wiecznie żywy - kolejna wersja w drodze