hITy Tygodnia: Google Instant, Nokia N8 i recenzja PlayStation Move


Google Instant - dynamiczne wyszukiwanie

Stan cenzury w Internecie według danych Reporterów bez Granic (źródło: wikipedia.org)

Gdy HTML 5 stanie się standardem, SIlverlight będzie wprowadzać kolejne innowacje

także programy i gry:

PlayStation Move

Co słychać u internetowych gigantów?

Drugi tydzień z rzędu bardzo aktywna jest firma z Mountain View. Tym razem Google uruchomiło funkcję Instant umożliwiającą błyskawiczne wyszukiwanie. Prócz tego firma poinformowała o wprowadzeniu nowej, oczekiwanej usługi Google TV. Ze zwiększenia możliwości telewizorów na razie będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy USA, lecz już w przyszłym roku nowa technologia trafi do Europy. Firma rozpoczęła też przymiarki do całkowitego przejścia na coraz szerzej stosowany system logowania OpenID. Na razie Google udostępnia go posiadaczom kont Yahoo.

Nie obyło się też bez kontrowersji. Wysoki rangą przedstawiciel Google w ostrych słowach wypowiedział się o cenzurze Internetu. Jego zdaniem taka praktyka uderza przede wszystkim w międzynarodowy handel. Nasi czytelnicy mają wątpliwości co do intencji Google. Czy słusznie?

Zobacz również:

  • Jak długo dostanę aktualizacje Androida? Sprawdzamy wszystkich dużych producentów
  • Mobil(e)izacja. O ewolucji, stagnacji i przyszłości smartfonów

Wypowiedź jednego z twórców technologii Microsoft Silverlight też wzbudziła kontrowersje. Coraz częściej można spotkać się z opinią, że nowy HTML 5 może wyprzeć z rynku produkty typu Flash czy Java. Microsoft jest zupełnie innego zdania i uważa wręcz, że Silverlight jest lepszy od HTML 5.

W czwartek głośno w sprawie Microsoftu zrobiło się także z powodu tworzonej przeglądarki Internet Explorer 9. Jeden z zagranicznych serwisów internetowych poinformował, że jest w posiadaniu instalatora IE 9 beta i jeszcze przed premierą zaprezentuje swoim użytkownikom najciekawsze opcje nowej przeglądarki.

Praca w IT niebezpieczna?

W poniedziałek przedstawiliśmy artykuł dotyczący pracy w sektorze IT. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo spokojna branża. Niestety nie jest aż tak różowo. Postanowiliśmy więc zaprezentować najbardziej niebezpieczne zawody w IT.

W tym tygodniu, z okazji zbliżającego się nowego roku akademickiego przyjrzeliśmy się także witrynom z wykładami dla studentów. Czy przyszli magistrowie mogą już znaleźć w Internecie profesjonalne materiały do nauki? Okazuje się, że tak. Przedstawiamy 15 stron z wykładami wideo dla studentów.

Na koniec: software, gry i PlayStation Move

Zarówno Google, jak i Mozilla oraz Microsoft toczą coraz cięższy bój o użytkowników. Zeszły tydzień zaowocował nową wersją przeglądarki od Google. Microsoft niechętnie zdradza informacje o tworzonym właśnie Internet Explorerze 9. Swoimi osiągnięciami chwalą się za to twórcy Firefoksa. W piątej wersji Beta Firefox 4 pojawiła się możliwość sprzętowego odsłuchu audio i akceleracji Direct2D.

Postanowiliśmy przyjrzeć się także grze Mafia 2. Po spektakularnym sukcesie pierwszej części przyszła pora na wydanie sequela. Czy jest tak dobry jak oryginał? Możecie się przekonać czytając recenzję Mafia 2.

Prócz tego zapraszamy do pobrania wersji demo nowej części cyklu o ciężarówkach. Producent kultowej w niektórych kręgach serii 18 Wheels of Steel wypuścił właśnie kolejny symulator. Tym razem gracze mogą przemierzać niemieckie drogi w produkcji pod tytułem German Truck Simulator.

Resztę polecanych programów znaleźć można w ramce obok. Na koniec, jak zwykle, zostawiliśmy multimedia. Tym razem zamiast galerii tygodnia zapraszamy do obejrzenia wideorecenzji nowego kontrolera PlayStation Move.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: