hITy Tygodnia: Google Instant, Nokia N8 i recenzja PlayStation Move

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich dniach duże zainteresowanie wzbudziła m.in. wiadomość o ataku nowego botnetu na Polskę, lista najniebezpieczniejszych zawodów w świecie IT oraz informacja o pierwszych smartfonach z dwurdzeniowymi procesorami.


Popularnością cieszyła się także nasza lista 15 serwisów z wykładami online. Duże kontrowersje wzbudził komentarz przedstawiciela Microsoftu konfrontujący Silverlight z technologią HTML 5 oraz słowny atak pracownika Google na państwa cenzurujące treści w Internecie. Zaprezentowaliśmy też najszybszy procesor świata od IBM i przetestowaliśmy najnowszą "zabawkę" od Sony - PlayStation Move. Zapraszamy do przeczytania naszego zestawienia najciekawszych wiadomości i artykułów mijających 7 dni.

Nokia N8

XWave

Lokalizacja komputerów zombie działających w ramach botnetu

Tak wygląda FirePro V9800

Smartfony w natarciu

Od nastania ery smartfonów Nokia nie radzi sobie najlepiej na rynku. Fiński producent nie spoczął jednak na laurach i stara się zachwycać jak za dawnych lat. Ma mu w tym pomóc najnowszy multimedialny smartfon Nokia N8. Czy zaprojektowany od podstaw telefon zyska uznanie w oczach klientów? Przekonamy się o tym już za chwilę bowiem Nokia N8 trafi do sklepów jeszcze we wrześniu.

Zobacz również:

  • Nokia żyje i ma się dobrze. Samsung podał pomocną dłoń
  • Mobil(e)izacja. O ewolucji, stagnacji i przyszłości smartfonów

Dużym skokiem technologicznym pochwaliło się także LG. Firma postanowiła wkroczyć na nieznane wody i ogłosiła swoją pierwszą linię smartfonów wyposażonych w dwurdzeniowe procesory. Czy rozwiązanie przygotowywane dla tabletów i netbooków sprawdzi się w mniejszych urządzeniach? Przekonamy się jeszcze w tym roku.

Posiadacze smartfonów iPhone mogą za to poczuć się jak bohaterowie filmów science-ficion. Jedna z firm produkujących akcesoria zaprezentowała gadżet, który pozwala korzystać z urządzeń przenośnych Apple'a za pomocą myśli.

Ochrona polskiej cyberprzestrzeni - ambitny plan czy urzędnicza fikcja?

"Zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego wszystkim obywatelom jest bardzo istotne, zarówno z punktu widzenia pojedynczego użytkownika, jak i sektora gospodarczego czy państwa jako całości" - przyznają w rozmowie z IDG.pl przedstawiciele MSWiA. Jak wygląda taka ochrona obecnie? Co resort planuje na kolejne lata? Tego można dowiedzieć się z naszego artykułu Ochrona polskiej cyberprzestrzeni - ambitne plany na lata 2011 - 2016.

Osoby uważające, że ochrona Internetu na skalę państwową jest niepotrzebna powinni zainteresować się naszą wiadomością ze środy. Okazało się, że Polskie serwery wpadły w sidła botnetu typu SpyEye. O tym i problemach wywołanych przez zainfekowane urządzenia pisaliśmy w wiadomości Polska celem ataku botnetu.

W Niemczech natomiast już rozpoczyna się zakrojony na szeroką skalę program ochrony internautów przed działaniem sieci komputerów zombie. Nasz zachodni sąsiad wkrótce uruchomi anty-botnetowe centrum pomocy.

Najszybszy procesor na świecie

Nowinki sprzętowe rozpoczynamy informacją o potężnym CPU stworzonym przez IBM. Firma zaprezentowała procesor, który do pracy nie wymaga montowania skomplikowanych układów chłodzenia, a jednocześnie jest ponoć najszybszy na świecie.

Bardzo szybki sprzęt zapowiedziało także AMD/ATI. Producent pochwalił się wydajną kartą graficzną FirePro V9800. Produkt przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Świadczą o tym nie tylko parametry, ale także niesłychanie wysoka cena.