hITy tygodnia: 25 lat z Windows, poczta Facebooka i Wiedźmin 2 w sprzedaży


Przychody i wydatki fundacji Wikimedia (źródło: wikimedia.org)

Smartfon LG z dwurdzeniowym procesorem i systemem Android (źródło: engadget.com)

Z działu Download polecamy programy:

oraz gry:

Komunikatory internetowe popularne wśród młodzieży.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - zawartość edycji kolekcjonerskiej

Do wakatów przy projekcie Diablo 3 doszły trzy nowe z dopiskiem "Console".

Wikipedia potrzebuje milionów dolarów

W poniedziałek dużo kontrowersji wzbudził fundraising rozpoczęty przez właściciela Wikipedii, fundację Wikimedia. W tym roku "utrzymanie Wikipedii oraz siostrzanych projektów za darmo" będzie kosztować aż 16 milionów dolarów. To dwukrotnie więcej niż podczas poprzedniej zbiórki. Czy tegoroczny fundraising ma szanse odnieść sukces?

Potężne smarfony już na początku roku

W tym tygodniu pojawiły się aż dwie nieoficjalne, aczkolwiek prawie pewne wiadomości na temat nowych, topowych smartfonów LG i Samsunga. Urządzenie LG z serii Optimus ma być pierwszym smartfonem z dwurdzeniowym procesorem - Nvidia Tegra 2. Takie rozwiązanie, przynajmniej w teorii ma dużo plusów. Więcej wiadomości o nowym modelu LG z serii Optimus (Swift) oraz CPU Tegra 2 można znaleźć w naszej wiadomości o pierwszym telefonie z dwurdzeniowym procesorem.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [03.06.2023]
  • Facebook - jak usunąć konto?

Samsung natomiast niechcący pochwalił się specyfikacją następcy Galaxy S. Nowy model może okazać się prawdziwym monstrum przez zastosowanie 4,5-calowego wyświetlacza i procesora 1,2GHz. Ciągle smartfon, czy już mini tablet?

Linux szybszy kilkadziesiąt razy

W środę świat obiegła informacja o pracach nad łatką dla jądra Linuksa, która znacznie zwiększy jego szybkość. Mike Galbraith, który opracował poprawkę, dopisał do kodu źródłowego 224 linijki i usunął 9 zbędnych. Na czym polega poprawka oraz film z prezentacją jej efektów można zobaczyć w naszej wiadomości - Linux mocno przyśpieszy.

Z bliska: kobiety w branży IT oraz komunikatory według polskich nastolatków

W ostatnim tygodniu przyjrzeliśmy się bliżej kobietom pracującym w świecie IT. Jak radzą sobie one w męskim świecie nowoczesnych technologii? Czemu w branży IT pracuje ich tak mało i co mogą zrobić pracodawcy, by zachęcić je do obierania zawodów związanych z informatyką? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z naszego artykułu o kobietach w świecie IT.

We wtorek opisaliśmy natomiast badanie instytutu ARC Rynek i Opinia. Pokazuje ono, że ponad 90 proc. nastolatków korzysta z komunikatorów internetowych. W wolnym czasie prawie wszyscy wybierają Gadu-Gadu. W rozmowach głosowych młodzież najchętniej używa Skype'a. Dlaczego właśnie tak rozkładają się proporcje i jak na tle liderów wypada reszta stawki można się dowiedzieć z wiadomości - Polskie nastolatki wolą Gadu-Gadu.

Na koniec: Wiedźmin 2 już w sprzedaży, Diablo 3 na konsole i roboty z Kinectem

Wydawca gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" podał oficjalne ceny jej edycji standardowej i kolekcjonerskiej. Ruszyła już także przedpremierowa sprzedaż drugiej części Wiedźmina. Z czego składać się będzie zestaw, gdzie można go zamawiać i ile kosztuje? Tego można dowiedzieć się z naszej wiadomości - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w sprzedaży.

Na stronie internetowej studia Blizzard pojawiły się trzy oferty pracy, które wyraźnie sugerują, że firma przymierza się do wydania Diablo 3 w wersji na konsole. Jeśli umiejętności zatrudnionych okażą się wystarczająco wysokie najprawdopodobniej ujrzymy grę na Xboksie 360, PS3 lub innej konsoli. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z wiadomości - Blizzard zatrudnia.

hITy kończymy natomiast ciekawostką, która już za parę lat może rozpocząć prawdziwą domową rewolucję. Okazuje się, że kontroler Kinect doskonale sprawdza się jako "oczy" robota. Co więcej, dzięki niemu urządzenie jest w stanie zrozumieć proste komendy. Czy czeka nas era elektronicznych pupili? A może coś jeszcze lepszego? Po szczegóły zapraszamy do naszej wiadomości o robocie z kontrolerem Kinect, a poniżej prezentujemy filmik prezentujący pierwsze sukcesy w implementacji tego rozwiązania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: