hITy tygodnia: Bubble Ball, T-Mobile zamiast Ery i logo HTML 5


T-Mobile w Polsce, cena Nokii E7 już znana

W poniedziałek informowaliśmy o tym, że Deutsche Telekom przejął 100 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej. W roku 2011 możemy spodziewać się zastąpienia marki Era popularną na zachodzie nazwą T-Mobile. Prezes PTC Miroslav Rakowski zapowiada, że zmiana przyniesie polskim użytkownikom wiele korzyści.

Do Polski niedługo powinna też zawitać nowa biznesowa Nokia E7. Smartfon wreszcie został wyceniony. Komórka z QWERTY i systemem Symbian^3 pojawi się w sprzedaży już w lutym. Więcej na ten temat można przeczytać w wiadomości o cenie Nokii E7.

HTML 5 z "reklamą"

World Wide Web Consortium nie słabnie w wysiłkach promocji technologii HTML 5. Nowa wersja języka tworzenia stron internetowych doczekała się swojego logo. Konsorcjum przedstawiło też 8 znaczków, które pokazują, co zyskujemy wraz z nadejściem "nowej Sieci".

Na koniec: system bezkluczykowy i komputery w filmach

Samochodowy system bezkluczykowy można "złamać" wykorzystując sprzęt za paręset złotych. Do takich wniosków doszedł jeden z naukowców, który postanowił sprawdzić jak bezpieczne jest to rozwiązanie. By dowiedzieć się więcej zapraszamy do naszego artykułu o bezpieczeństwie systemu bezkluczykowego.

Na sam koniec proponujemy materiał nieco "na luzie". Samoświadomy komputer to, przynajmniej w Hollywood, ogromne zagrożenie dla człowieka. Dlaczego sztuczna inteligencja w filmach zawsze musi się buntować? Dowiemy się tego analizując filmy science-fiction z komputerami w roli głównej.

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu Projekt Forbin określanego mianem prekursora serii Terminator.